10 Kasım Sirenini Erken Çaldığı İddiası ile İki Öğretmen Soruşturmada Açığa Alındı

Çanakkale Bayramiç’te, 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreninin normal vaktinden beş dakika önce başlatılması ile ilgili soruşturma kapsamında, görevli öğretmenler H.A. ve D.A. açığa alındı.

Bayramiç ilçesinin Yıldırım Akbulut Meydanı’nda, 10 Kasım günü Gazi Mareşal Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün 86’ıncı ölüm yıl dönümü için düzenlenen anma töreninde saat 09.00 olduğunda sirenler çalar iken, saygı duruşuna geçilip İstiklal Marşımız okundu.

Tören tekrarlandı

Töreni beş dakika erken yapıldığı anlaşıldıktan sonra Kaymakam Sercan Gökdemir yaptığı uyarı ile saat dokuzu beş geçe ikinci kez siren çalındı, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından alanda bulunan kişiler olayı protesto ettiler, organizasyonu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne karşı tepkide bulunuldu.

Soruşturma kapsamında iki öğretmen açığa alındı

Tatsız olay sonrasında Kaymakam Sercan Gökdemir’in talimatı ile konu ile ilgili soruşturma başlatıldı. Devam eden soruşturma kapsamında törene görevlendirilen öğretmenler H.A. ve D.A., görevlerini ihmal etme gerekçesi ile açığa alındılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir