«
  1. Anasayfa
  2. mac os
  3. Adobe Lightroom, Mac için App Store’a Geri Döndü!

Adobe Lightroom, Mac için App Store’a Geri Döndü!

adobe lightroom

Apple’ın yeniden tasarlanan mağazasındaki ilk profesyonel Adobe uygulaması; Adobe Lightroom

Adobe, profesyonel fotoğraf düzenleme ve yönetim aracı olan Lightroom‘u Mac için App Store‘da kullanıma sundu. Apple, geçen yılki MacOS sürümü olan Mojave ile yeniden tasarlanan App Store’a ilk profesyonel Adobe uygulamasını ekledi.

Lightroom‘un Mac App Store sürümü, daha önce tamamlayıcı mobil ve tablet uygulamalarıyla senkronize olan ve şimdi Lightroom Classic olarak adlandırılandan farklı bir UI’ye sahip olan, daha önce Lightroom CC olarak bilinen “yeni” Lightroom’dur. Bir hafta boyunca indirmek ve kullanmak ücretsizdir, o zaman Apple’ın 1TB bulut depolama alanı olan uygulama içi satın alma sistemi üzerinden aylık 9,99 ABD doları abonelik gerektirecek.

Bu, Mac App Store‘da Lightroom’u ilk kez edinemedi. 2012’de Adobe, Creative Cloud aboneliklerini zorlamaya başlamadan önce uygulamalarını bağımsız alışverişler olarak sattığında, Lightroom 4 149,99 dolara satılıyordu. Lightroom 5, Apple’ın mağazasına hiç gelmedi, ancak Adobe bile bugün Lightroom’un bağımsız sürümlerini satmıyor.

Haberler mevcut Lightroom kullanıcıları için pek bir şey ifade etmiyor, ancak Adobe’nin Mac için App Store üzerinden profesyonel uygulama abonelikleri için potansiyel bir pazar gördüğünün ve daha ciddiye almak istediğinin bir işareti. Yeniden tasarlanan mağazanın, ipuçları ve nasıl yapılır makaleleri gibi içerik içeriği de dahil olmak üzere tanıtım özelliklerinin Adobe’nin yazılımına yeni müşteriler getirmesi de mümkündür.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *