«
  1. Anasayfa
  2. makale
  3. Anayasa’da Yazmaz Fakat Mutlaka Bilmeniz Gereken Görgü Kuralları

Anayasa’da Yazmaz Fakat Mutlaka Bilmeniz Gereken Görgü Kuralları

toplumun-disinda-kalmak

Bu içeriğimizdeki kurallar hiçbir kitapta yada anayasamızda yer almaz fakat toplumun huzuru için bu yazılı olmayan görgü kurallarını bilmek gerekiyor.

Kaldırımda yürümek

Eğer arkadaşlarınız toplu halde yürüyorsanız kaldırımı işgal edecek biçimde yan yana yürümek yerine tek sıra halinde yürümeyi tercih edin.

Ortamlarda telefona yer vermeyin

Bir arkadaş ortamında yada iki kişi olarak konuşurken telefonunuzu görüş açınızdan uzaklaştırın ya çantanıza ya da cebinize yerleştirin. Farkında olmadan karşınızdaki kişi veya kişilere karşı saygısızlık yapabilirsiniz.

Yemek kuralları

Toplu ortamlarda hiçbir şekilde ağzınız açık sakız çiğneyip yemek yemeyin. Bunu kasten yapmıyorsanız bile bu hareketinizi fark ettiğiniz zaman kendinizi kontrol edin.

Cömertlik

Eğer ki bir kişi sizin için yolundaki rotayı değiştiriyorsa onun yakıt masrafına ortak olmayı ya da toplu taşıma ile geliyorsa dönüş parasını vermek için teklif edin, redderse ısrar edin.

İnsanları eleştirmeyin

Hiçbir şekilde sizden rica edilmedikçe ve paylaşmadığınızda hayatlar kurtarılmayacaksa insanları hiçbir eleştirmeyin. Daha doğrusu eğer eleştirdiğiniz kişiden daha iyi değilseniz kimseyi eleştirmeyin.

Tek dal sigara

Birisinin paketinde son dal sigara kalmış ise sigara istemeyin, eğer vermek için teklif edecek olsa bile muhtemelen yaptığınız kabalık olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *