«
 1. Anasayfa
 2. genel
 3. Antalya Çocuk Diş Hekimi – Harun Canoğlu

Antalya Çocuk Diş Hekimi – Harun Canoğlu

Çocukların diş sağlığı, ailelerinin öğretileri doğrultusunda diş bakımı ve hijyeni ile başlayıp bunun alışkanlık haline getirilmesi ile devam eden uzun bir süreçtir. Pedodonti ise diş hekimliğindeki bütün tedavileri içeren ve çocuklara uygun olarak bunları gerçekleştiren kapsamlı bir diş hekimliği dalıdır. Ülkemize her ne kadar diş sağlığına beklenen özen gösterilmese de özellikle ebeveynleri bu yönde eğitilmesi ve destek almaları son derece önemlidir. Bu aşamada Pedodontist desteği almak ise yapılacak en sağlıklı işlemlerin başında geliyor, peki Pedodontist nedir? Pedodontist görev ve tanımı hakkında bilgileri Antalya çocuk diş hekimi Uz. Dr. Dt.Harun Canoğlu’nun Web sitesinden öğrenmeniz mümkün.

  Çocuk için en uygun muayene ve tedavi teknikleriyle diş tedavilerini bir oyuna çevirir. Bu şekilde çocuklarda diş hekimi korkusu oluşmaz.

Pedodontist Kimdir?
Halk arasında Çocuk Diş Hekimi ismiyle bilinen Pedodontistler, Diş hekimliği fakültesini bitirdikten sonra Pedodonti Anabilim Dalında eğitimine devam etmiş diş hekimidir.

Pedodontistler Görev Tanımı Nedir?
Pedodontistler, diş hekimliğinde yapılan tüm tedavileri çocuk hastaya özel bir şekilde uygulayabilir:

  Çocuk için en uygun muayene ve tedavi teknikleriyle diş tedavilerini bir oyuna çevirir. Bu şekilde çocuklarda diş hekimi korkusu oluşmaz.
  Çürük risk grubunu belirler ve buna yönelik koruyucu-önleyici uygulamalar (fissür örtücü, yerel fluorid uygulaması gibi) yapar.
  Büyüme-gelişim sırasında çene gelişiminin ve diş çıkarmanın takibini yapar, koruyucu ortodontik tedavilerle olası diş çapraşıklıkları önlenmiş olur.
  Kalıcı dişlerin eksik olduğu durumlarda dişli protezler yaparak estetik görünümü ve çiğnemeyi iyileştirir.
  Özel bakım ihtiyacı duyulan çocukların diş tedavilerini yapar.

Pedodontiste Neden Danışılmalı?
Çocuklar “küçük yetişkinler” değildir. Çocukluk dönemi, yetişkinlikten farklı olarak hızlı metabolizma, hızla devam eden büyüme-gelişme gibi özelliklere sahiptir. Benzer şekilde süt dişleri ve yeni süren genç kalıcı dişlerin yapısı da bir yetişkin dişine göre oldukça farklıdır. Bu nedenle pedodontistler, çocuk ağız diş sağlığında en kapsamlı bilgiye sahip diş hekimleridir.

Antalya çocuk dişi kliniği bu ve bu tarz sorunlarınızı yanıtlamak için uzman kadrosu ile sizleri bekliyor. Telefonla bilgi ve randevu almak için 0 (242) 247 64 60 numaralı telefonu arayabilir yada https://antalyacocukdishekimi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *