«
 1. Anasayfa
 2. ios
 3. App Store dan silinen uygulamayı geri yükleme

App Store dan silinen uygulamayı geri yükleme

D4F33B62-1D90-4FE5-905E-C7F8057DFF19

App Store dan silinen uygulamayı geri yükleme, Örnek vermek gerekirse bir zamanların en iyi ücretsiz müzik indirme ve dinleme uygulaması olan iplay şuanda App Store da yok eğer sildiyseniz ve geri yüklemek istiyorsanız müjde bu yazı tamda size göre.

Başımdan geçen bir olay

İlk ios telefonumu aldığımda direk ilk olarak iplay yüklemiştim yaklaşık olarak bi üç dört bilemedin altı ay kullandım sonrasında Spotify’a geçtim ve iplay’ı sildim çünkü Spotify da premium ile rahat rahat indirip dinleyebiliyordum taaaa ki Spotify premium bitene kadar ? Spotify premium bittiği gibi App Store girdim ve direk iplay yazım birde ne göreyim iplay kaldırılmış hemen gerekli araştırmalarımı yapıp nasıl tekrar yükleyebileceğimi öğrendim ve şimdide sizlerle paylaşıyorum. Artık kimse benim gibi mağdur olmayacak Meraklı Kafa sağolsun.

Bir uygulama neden App Store dan kaldırılır ?

Aslında bunun bir çok nedeni var. Fakat basitçe düşünmek gerekirse Apple firması pazara sunduğu akıllı telefonların tamamında gizlilik ve güvenliğe öncelik veriyor ve kendi yazılımını aynı zamanda telefonlarının donanımlarına kadar her şeyi gizlilik ve güvenlik üzerine itinayla seçiyor. Bir uygulamanın App Store dan kaldırılmasının en temel nedenleri şunlardır

 • Gizlilik ve topluluk kurallarına aykırı olması.
 • Apple ve Apple’ın alt kuruluşları dışında başka bir site, kaynak, kuruluştan olarak illegal veri çekme veri gönderme yani izinsiz veya sertifikasız işlemlerin yapılması.
 • Apple aygıtlarının performans, depolama ve il ömrünü gereğinden fazla tüketmesi.

Adım adım App Store dan silinen uygulamayı geri Yükleme

Lafı fazla dolandırmadan App Store dan silinen uygulamayı nasıl geri yükleriz görelim.

Adımlar

  • App Store girin ve profil resminize tıklayın
 • Profil Resminize Tıkladıktan sonra Satın Alınanlar’a tıklayın ve devamında çıkan ekranda Satın Aldıklarıma Tıklayın

 • Tekrar yüklemek istediğiniz uygulamayı seçip veya aratarak bulup dilediğiniz gibi tekrardan indirebilir ve kullanabilirsiniz

Özet

Özet olarak bu yazımızda App Store dan kalkmış olan bir uygulamayı nasıl tekrardan indirebileceğinizi veya yükselebileceğimizi öğrendik. Artık Meraklı Kafalarla nasıl tekrar indiririm nasıl tekrar yüklerim diye düşünmenize gerek kalmadı ?

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Veysel Kara

  Gerçekten yararlı bir bilgilendirme yazısı olmuş ios ile ilgili daha yeni yazılarda bekliyoruz