Bir Anne İki Çocuğu İntihar ile Öldürmekten Suçlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Lisa R. Snyder, sekiz yaşındaki Conner ve dört yaşındaki Brinley Synder’in ölümü ile ilgili birçok cinayetten suçlandı.

İki çocuğunun kendilerini öldürdüğünü iddia eden 36 yaşındaki bir kadın, Pennsylvania (Pensilvanya)’daki Albany Kasabası’nda öldükten iki ay sonra onları öldürmek ile suçlanıyor.

Lisa R. Snyder Pazartesi günü tutuklandı ve birinci dereceden cinayetle suçlandı, çocukların refahını tehlikeye attı ve delilleri değiştirdi. Ayrıca bir hayvanla cinsel ilişki, bir de hayvanlara zulüm suçlamasıyla suçlandı.

Aleyhine birden fazla suç ile suçlanan Lisa, Pensilvanya’daki Berks İlçe Hapishanesinde kefaletsiz olarak tutulmakta.

23 Eylül’de Snyder, 911’i aradı ve 8 yaşındaki oğlu Conner Snyder ile 4 yaşındaki kızı Brinley Snyder’i evlerinin bodrumunda asılı bulduğunu bildirdi. Hastaneye kaldırıldı, ancak üç gün sonra öldüğü açıklandı.

Yetkililer Snyder, polise Conner’ın okulda zorbalık edildiğini ve birkaç kez ölmek istediğini söylediğini belirtildi. Conner’in kendisine “kendi başıma gitmekten korktuğunu” söylediği de iddia edildi ve kız kardeşini onunla birlikte ölmek üzere almasının nedeni olduğunu polise önerdi.

Ancak yetkililer, çocuğun kabadayılığına ya da intihar düşüncelerine sahip olduğuna dair kanıt bulunmadığını söyledi. Tüm hesaplara göre, yetkililer mutlu bir çocuk gibi göründüğünü söyledi. Yetkililer, ayrıca, kendisini asmasını zorlaştıracak fiziksel bir sakatlığı olduğunu belirtti.

‘Çocuklarımı umursamıyorum’

Synder, Berks İlçe Bölge Savcısı John Adams ile Pazartesi günü düzenlediği basın toplantısında bir tanığa “depresyonda olduğunu ve çocuklarını artık umursamadığını” söyledi.

Yetkililer, Snyder’ın çocuklarının intihar nedeniyle öldüğünü belirtti.

Adams, “Davranışlarıyla ilgili bir açıklama olup olmadığını bilmiyorum” dedi. “Burada durup iki masum çocuğun hayatının korkunç kaybını açıklayabileceğimi sanmıyorum.” diye konuşmasını bitirdi.

Snyder, 23 Eylül’de 911’i aradıktan sonra, ilk yanıt verenler, Conner ve Brinley’nin, mahkeme belgelerine göre, tellerin uçlarının boyunlarının etrafına sarılmış tek bir kablo köpüğünün ucundan üç metre uzakta asılı olduğunu buldu. İki adet ahşap yüksekliğinde yemek odası sandalyesi yanlarında devrildi.

Üç gün..

Çocuklar tam kalp krizi geçirdi ve hayata döndürüldü. Adams, üç gün sonra hastanede yaşam destek ünitesinden çıkarıldıklarını ve çocukların bu neden öldüğünü dile getirdi.

Snyder, çocukların tepkisiz bulunmasından bir gün önce köpek kurşun kablo telini sipariş etmişti ve yetkililerin söylediğine göre 23 Eylül sabahı bir Walmart’tan kabloları almıştı.

Polisle yapılan iki röportaj sırasında, Snyder, Conner’in okulda zorbalık edildiğinden, aşırı kilolu olduğu, konuşmada gecikme yaşadığı ve mahkeme belgelerine göre “işleri kavraması daha yavaş” olduğunu söyledi.

Snyder, polise “Çocuklar şişman olduğu için onunla dalga geçiyor” dedi. Conner’in okuldan nefret ettiğini, “sinirlendiğini” ve ölmek istediğini söylediğini söyledi.

Kardeşini de intihara teşvik etti

Son zamanlarda Conner ile “küçük bir oturma” yaşadığını söyledi ve kendisine zarar vermek istediği zaman ona gelmesini söyledi. Conner’in kendisine “Çoktan kendimi öldürdüm ama tek başıma gitmekten korkuyorum” dedi. Snyder polise, Conner’ın birlikte gidebilmesi için kız kardeşini yanına aldığına inandığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir