Bir Yapay Zeka, Hareketli Nesneleri Videolardan Sihirli Bir Şekilde Kaldırıyor!

Geliştiricilerin daha önce gördük ki yapay zekanın gücünü (AI) zifiri siyah resimleri parlak renkli fotoğraflara , düz görüntüleri karmaşık 3D sahnelere ve özçekimleri hareketli avatarlara dönüştürmek için kullanıyorlar . Şimdi, hareketli nesneleri videolardan zahmetsizce kaldıran AI destekli bir yazılım var.

Bir nesneyi görüntüden silmek için yapmanız gereken tek şey, etrafına bir kutu çizmektir ve yazılım gerisini sizin için halleder.

İşte yapay zeka tarafından yapılan örneklerden birkaçı:

Farkedeceğiniz gibi, algoritma oldukça inandırıcı bir şekilde caddeyi geçen kişiden kurtulurken, bazı kötü oyun izleri bırakıyor. Üstteki beyaz çizgi kamera şimdiki konu ile hareket ederken kıvrılıyor.

Diğer durumlarda, nesne kaldırma işlemi görüntüdeki lekeleri bırakır:

Yazılım, o zamandan beri Github‘a yükleyen zllrunning takma adıyla giden bir geliştirici tarafından inşa edildi.

Geliştiriciden elde etmek için, geliştirici SiamMask ve Deep Video Inpainting adlı iki eğitim modeline güvendiğini söyledi. Birincisi, videolardaki hareketli nesneleri izlemek için kullanıldı ve sonuncusu onları görüntülerin dışına maskelemek için kullanıldı.

Adalet içinde, aynı numarayı yapan başka bir yazılım var.

Gerçekten de, Singapur’daki Nanyang Teknoloji Üniversitesi’nden araştırmacılar, aynı işlevi Mayıs 2019’da yapan bir algoritma sundu.

Adobe, 2019’da daha önce video düzenleme uygulamasında After Effects’te de benzer bir özellik sergiledi.

İşte göründüğü gibi:

After Effects through’ın tersine, yukarıdaki yazılım açık kaynak kodludur, yani koduna göz atabilir ve gereksinimlerinize uyacak şekilde değiştirebilirsiniz (teknik bilgi birikimine sahipseniz).

Bu arada, yapay zeka nesne kaldırmayı denemek isteyenler, nasıl yükleneceği konusunda adım adım kılavuz için bu GitHub deposuna gidebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir