Buzdolabının Kapı Butonu Neden Değiştirilir? Nasıl Değiştirilir?

Buzdolabınızın kapı butonu veya diğer adıyla kapı anahtarının değiştirilmesi gerekebilir. Buzdolabı kapısının tam olarak kapanmaması, aydınlatmanın devreye girmesinde sorun yaşanması gibi pek çok nedenle kapı butonunun değiştirilmesi gerekebilmektedir. Bu değişim işlemi basit olsa da uygun ekipman gerekliliği ve farklı problemlere yol açılmasının önüne geçebilmek için mutlaka profesyonel Kurtköy Arçelik Servisi teknikerleri tarafından gerçekleştirilmelidir.

Buzdolabının Kapı Butonunun Değiştirilmesini Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Buzdolaplarında bulunan ve kapı butonu olarak isimlendirilen parça, cihazınızın kapısı açıldığında aydınlatmanın devreye girmesini sağlamaktadır. Ayrıca kapıyı kapattığınızda da aydınlatmanın devreden çıkmasını sağlar. Bu şekilde hem konforlu hem de tasarruflu bir kullanım sağlamaktadır. Eğer buzdolabınızın aydınlatmasının kapının açılmasıyla devreye girmemesi şeklinde bir sorun olursa kapı butonunun değiştirilmesi gerekliliği doğabilir.

Kapı butonunun değiştirilmesine karar verilmeden önce Ataşehir Arçelik Servisi uzmanları tarafından cihazınızın aydınlatma ampulü ve kabloları ile ilgili gerekli kontroller sağlanır. Yapılan kontroller sonucunda sorunun kapı butonundaki arızadan kaynaklandığı tespit edilirse kapı butonu değişikliği gerçekleştirilir.

Buzdolabının Kapı Butonu Nasıl Değiştirilir?

İç aydınlatma sorununun çözülebilmesi için kapı butonunu değiştirirken, öncelikle buzdolabının güçten ayrılması gerekmektedir. Buzdolabının fişini çektikten sonra gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kapı butonu yuvası 2 adet tırnakla sabitlenmiştir. Bu tırnaklar yerinden çıkartılarak, dışarıya çekilen butona bağlı olan kabloların çıkartılması gerekmektedir

Kabloları çıkartılan arızalı kapı butonunun yerine yenisi aynı işlemle takılmalıdır. Bu süreçte özellikle kabloların doğru noktaya geri takılması çok büyük bir önem taşımaktadır. Aksi takdirde buzdolabında kısa devreye neden olunabilir. Performans sorunları başta olmak üzere ciddi sorunlara neden olmamak için profesyonel kişiler tarafından bu işlemin yerine getirilmesi çok daha güvenli olacaktır. https://www.arcelikservisi.tvuzman teknikerleri kapı butonu değişiminde orijinal Arçelik yedek parça kullanımıyla daha kaliteli bir çözüm sağlamaktadır.

Uygun kaliteye sahip olmayan parçalarla yapılan değişimler kısa süre içerisinde yeniden arızalanma yaşanmasına neden olacaktır. Bu durumda sık sık parça değişimi gerektirebileceği gibi cihazda farklı sorunlarında tetiklenmesine neden olacaktır. Dolayısıyla çok daha yüksek buzdolabı arıza onarım maliyetleri ile karşı karşıya kalınmasına neden olabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir