«
 1. Anasayfa
 2. Google
 3. Chrome otomatik açılma sorunu çözümü

Chrome otomatik açılma sorunu çözümü

Chrome otomatik başlangıçta açılma sorunu çözümü

Chrome otomatik açılma sorunu çözümü, Google Chrome otomatik açılıp ve en son kapattığımız sekmelerin tekrardan beraber açılması sorununu kolayca çözeceğiz.

Birçok kullanıcıyı rahatsız eden hatta zıvanadan çıkartan bu sorun çok can sıkıcı olmaya başladı hadi gelin Meraklı Kafa ile şu sorunu çözelim ne dersiniz?.

Sorun tam olarak nedir ?

Bu sorun Windows 10 son güncellemesinden sonra ortaya çıktı. Bu sorun oldukça rahatsız edici boyutta. Her bilgisyarımızı açtığımızda chrome’un en son kullandığımız sekmelerle başlaması ve bunun yüzünden Windows’un açılış süresi uzuyor.

Chrome kaldığı yerden devam etmesi

İlk olarak Google Chrome’u açıyoruz.

Sonra arama kısmına;

chrome://settings/onStartup yazıp “enter” tuşuna basıyoruz yani ayarlar kısmına giriyoruz.

Karşımıza çıkan ekrandan Yeni Sekme sayfasını aç seçeneğini işaretliyoruz.

Chrome açılmasının çözümü

Buradaki sorunumuz Chrome’un otomaik açılması ve en son kapatılan sekmelerin açılması ise bu sorunu çözmek için yapmamız gerekenler şunlardır,

İlk önce Google Chrome Ayarlarında Gelişmiş –> Sistem seçeneklerinden, Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et seçeneğini bulup kapalı durumuna getirin ve diğer adamları takip edin.

 

 • Window tuşu + I kısayoluna basarak Ayarlar‘a girin.
 • Ayarlardan Hesaplar a geçiş yapın.
 • Hesaplar kısmından Oturum açma seçenekleri açın.
 • Oturum açma seçeneklerinden aşağı inerek Gizlilik başlığına geçiş yapın, Ordadan Bir güncelleştirme veya yeniden başlatma sonrasında cihazımın kurulumunu otomatik olarak tamamlamak ve uygulamalarımı yeniden açmak için oturum açma bilgilerini kullan. Seçeneğini kapalı duruma getirin.
 • İşlemi sonlandırmak için ayarları kapatın.

Ve son olarak yukarıdaki iki işlemleri de yaptığımızda bilgisyarımız açıldığında sorunun çözülmüş olduğunu göreceğiz.

Özet

Özetlemek Gerekirse; Evet dostlar bu yazımızda Google Chrome otomatik açılma sorunun çözeceğimizi hep beraber öğrendik. Yazımızda da anlattığımız gibi çok can sıkıcı bir sorun fakat her sorun gibi bununda var. Aslında hata veya sorunun ne olduğunu biliyorsanız çözümünü bulmakta o kadar kolaylaşıyor neyin ne olduğunu bildiğimiz sürece zorlukların üstesinden her şekilde kolayca gelebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Leyla Subasi

  Gereçkten harikasınız çok teşekkür ederim