Coinbase, Bitcoin Cash’in Lansmanını Yanlış Değerlendirmesi ile İhmal Davasıyla Karşı Karşıya

Bir hakim, uzun zamandır devam eden şifreleme para birimi takası Coinbase’in, Bitcoin Cash’in piyasaya sürülmesinin yanlış yönetilmesi iddiasıyla ihmal davasıyla karşı karşıya kalacağını belirtti.

Ancak Salı günü yayınlanan mahkeme belgeleri , Amerika Birleşik Devletleri Bölge Hakimi Vince Chhabria’nın davayla ilgili dolandırıcılık ve haksız rekabet suçlamaları attığını gösteriyor.

Bitcoin Cash, 2017’de bir Bitcoin çatalından çıkarıldı ve daha sonra ertesi yıl Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin Cash SV olmak üzere iki kripto para birimine ayrıldı.

Bu hamle , BCH’nin başlatılmasının ardından Jeffery Berk tarafından açılan uzun süreli bir davadaki son ilerlemeyi işaret ediyor.

Mesele, Coinbase’in BCH için ABD doları siparişlerine izin vermesine rağmen, ancak birkaç dakika sonra “kayda değer volatilite” gerekçesiyle askıya alması gerçeğinden kaynaklanıyor. Sonuç olarak, şifreleme işleminin borsaya eklenmesinden önceki saatlerde fiyatlar yükseldi.

 Hakim: “Gerçeği Coinbase durdurdu ticaret lansman üç dakika içinde disfonksiyon göstergesidir,” dedi.

“Alıcılar, coinbase’in borsadaki Bitcoin Cash fiyatındaki büyük artışı önlemek için almış olabileceği önlemleri de belirlediler. En belirgin şekilde, Coinbase, Bitcoin Cash’te bir saatten fazla bir süre önce işlem başlattığını açıklamış olabilir, bu da daha fazla alıcı ve satıcının limit siparişleri vermesine izin verirdi” diye ekledi.

“Bu şekilde, coinbase düzenli bir pazar için gerekli likidite ve piyasa kapitalizasyonunu sağlayabilirdi. Coinbase bunun yerine sadece satın alma siparişleri beklemede iken ticaret başlattı. Ve alıcılar, coinbase’in subpar koşulları altında başlatma kararı için makul bir sebep olduğunu iddia ettiler, ” diye ekledi Chhabria.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir