«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Digiturk Türkiye’den çekiliyor!

Digiturk Türkiye’den çekiliyor!

5b9135eeae784928507b3af0

Digiturk Türkiyeden çekilme olayı hakkında açıklamasını yalanladı.

Geçtiğimiz hafta dolaşan dedikodulara Digiturk dur diyerek açıklamada bulundu. Digiturk, beIN Sports’un Türkiye’den çıkmak istediğine dair iddiaları yalanladı. Twitter üzerinden açılama yaptı.

Digiturk, TFF ile yaptığı anlaşma binaen Türk futbolunun hali hazırdaki en büyük destekçisidir ve 20 yıldan bu yana iş ortaklığı yaptığı TFF’ye verdiği tüm taahhütlere her zaman bağlı kalmıştır, bağlı kalmaya da devam etmektedir.”

 

Bu iddaları ortaya atan Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk’un olağanüstü genel kurulu toplantısında ortaya atmıştı. Toplantıda şu şekilde açıklama yapıldı.

Yayın hakları anlaşmasından doğan her türlü yükümlülük ve ödemeler Digiturk tarafından gerçekleştirilmektedir. Diğer yandan Digiturk uzunca bir süredir, söz konusu anlaşma kapsamındaki bazı ticari hususlar hakkında TFF’den doğal ve makul taleplerde bulunmaktadır. Digiturk öncelikli gördüğü bu hususlar üzerinde TFF ile çalışmaya devam ederek, Türk futboluna hem ulusal hem de uluslararası alanda katkı sunmaya devam etme kararlılığındadır.

 

 

 

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *