Diyetisyen Ankara

Ankara diyetisyen desteği arayışı içindeyseniz, sağlıklı beslenme alışkanlığını sizlere kazandıracağımız diyetisyen danışmanlığımız ile arayışınıza karşılık veriyoruz. diyetisyen Ankara desteğimiz ile obezite probleminize çözüm olarak diyet programlarını sunarken, farklı kategorilerde besleme programlarını sizler için hazırlıyoruz.

Emziren Annelere Diyetisyen Desteği
Emziren anneye diyetisyen desteği, annenin sağlıklı beslenebilmesini ve bebeğinin de gelişimini sağlayabilecek bir emzirme işlemini yapabilmesini sağlayan destektir. Diyetisyen desteğimiz sayesinde, emziren anneler kaliteli bir süte sahip olabilmek için gerekli olan beslenme şekline geçiş sağlayabilirler. Diyet uygulamalarımızda emziren annelere, kaliteli süt üretimi için ideal olan oranda enerji, protein, mineral ve vitamin içerin besinleri barındıran diyet listelerini öneriyoruz. Annelerin sağlıklı beslenmelerini sağlayarak hem kendi sağlıklarını koruyabilmelerini hem de bebeklerinin gelişimlerini destekleyebilmelerini sağlıyoruz.

Emziren anneler obezite gibi kilo problemlerini yaşamıyorlarsa, normal şartlarda ihtiyaç duyacakları kaloriye ek olarak 300 veya 500 kalori daha fazla alabilirler. Emziren anne adayları için bu günlük kaloriyi almayı sağlayacak olan 1 dilim ekmek, 1 adet yumurta gibi ek gıdaları içeren farklı diyet listelerini hazırlıyor, bu süreçte onların yanında yer alıyoruz.  Sıvı tüketimini içeren, birincil amacın kilo vermek yerine sağlıklı kiloda kalmak olduğunu odak alan diyet programlarını uyguluyoruz.

Sporcular İçin Diyetisyen Desteği

Sporculara özel diyetisyen desteği, sporculara mesleklerine uygun daha sağlıklı bir yapıya sahip olabilmelerini sağlayacak sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandıran destektir. Bir sporcuysanız başarılı olabilmeniz için eğiti ve antremanların yanında sağlıklı beslenme koşullarını da dikkat etmeniz gerekir. Bir sporcu olarak spor yapmayan insanlardan çok daha ağır fiziksel aktiviteler gerçekleştirdiğinizden, kaybettiğiniz enerji miktarını karşılayabilecek şekilde beslenebilmeniz önemlidir. Diyetisyen desteğimiz ile bu konuda sizlere çözüm sunacak olan beslenme programlarını hazırlıyoruz.

Ankara diyetisyen danışmanlığımızla, tüm aktivitelerinizi yaparken direncinizin sarsılmasını önleyecek, genç yaşlardaysanız gelişimin devam etmesine destek olabilecek beslenme listelerini sizler için sunuyoruz. Bir obezite hastasına önerdiğimiz diyet ve yanında uygulayacağı egzersiz programları ile yoğun spor yapan kişiler için uyguladığımız diyetisyen programı arasında büyük farklar bulunur.

Sporcunun aktivitelerine, yaşına, kilosuna, cinsiyetine göre farklı diyet ve beslenme programlarını uyguluyoruz. Örneğin 1 saatlik bir basketbol süresi ardından bir erkek ortalama 720 kalori harcarken, kadınlar 600 kalori civarı harcama yaparlar. Bu detayları göz önünde bulundurarak diyet programlarını hazırlamaya ve kişiye özel desteği sunmaya özen gösteriyoruz.

Diyetisyen Desteğiyle Zayıflama

Diyetisyen desteğiyle zayıflamak, aç kalmadan sağlıklı beslenerek zayıflamak ve sağlıklı beslenmeyi bir hayat biçimi haline getirebilmeyi sağlayan adımlardan geçmek anlamına gelir. Her kişinin kilosu, yaşı, boy ve kilo orantısı, ihtiyaçları, sağlık durumu farklıdır. Bu kapsamda diyet listeleri ve programları mutlaka kişiye özel olarak hazırlanmalıdır. Kişinin kilo değerine göre ne kadar kalori alması gerektiği ve ne kadar su tüketimi yapması gerektiği belirlenmelidir. İşte tüm bu detayları ele alarak sizlere bir diyet programını sunup, sağlıklı şekilde kilo kaybı gerçekleştirebilmenizi sağlıyoruz.

Diyetimiz kapsamında vitamin ve mineral açısından zengin dost gıdaları sofranıza ekleyebilmenizi sağlıyoruz. A,E,C vitaminlerini içeren, aç kalmanızı önleyen diyet programlarımız ve önerdiğimiz egzersizler ile obezite sorununu yenebilmenizi sağlıyoruz.

Diyetisyen Önerileri Neler?

Diyetisyen önerileri dendiğinde aklınıza dost gıdaları sofranıza eklemek ve hazır gıdalar yerine taze ürünleri tüketmek gelmelidir. Profesyonel ve deneyimli diyetisyen desteğimi kapsamında sizlere ideal su tüketimini, trans yağ içermeyen gıda tüketimini önetiyoruz. Transyağ içeren ve işlemiş olan gıdaları tüketmek bir süre sonra yaşam alışkanlığını haline gelir. Bu tüketim şekli ise beraberinde hastalıkları getirebilir.

Obezite, şeker, kalp, damar tıkanıklığı rahatsızlılarının temelinde yatan sebeplerden biri dengesiz beslemek ve işlenmiş gıdaların tüketimidir. Ankara diyetisyen desteğimizle sizleri hastalık riskini yükselten bu süreçten çıkarmayı ve sağlıklı besleme alışkanlığına yönlendirmeyi hedefliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir