DLive Nedir ?

DLive Nedir ?

Haziran 2, 2019 1 Yazar: smtdncr

DLive Nedir, Son günlerde yeni yeni ortaya çıkan dlive son zamanların trendi oluyor, yeni yayıncılar ve yayıncı olmak isteyenler için biçilmiş kaftan diyebilirim.

Kısaca DLive

Ülkemizde adını çokça duymaya başladığımız DLive Lino cüzdanı kullanan blockchain tabanlı online ve tıpkı blockchain gibi merkezi olmayan bir canlı yayın platformudur. 

Nasıl yayıncı olunur adlı yazınız için Tıklayın.

Lino gibi bir çok kripto para vardır bununla ilgili detaylı yazılarımız için Tıklayın.

DLive Nedir ?

Ortaya çıkışından itibaren yeni yayıncılarının popülerleşmesine ve para kazanmasına fırsat vermesi ile Türkiye’de de çok fazla tercih edilmesine neden oldu. Ve Türk kullanıcılar, son 6 ay içerisinde DLive’da en hızlı büyüyen topluluk oldu. Bu sebeple siteye ilk olarak Türkçe dil opsiyonu eklendi ve site Türkçe olarak lanse edildi.

DLive Mobil Cihazlarda da kullanılabilir

DLive mobil cihazları es geçmek yerine aksine hem android hemde ios için uygulamaları var. 

İOS cihazlar için DLive indirmek için Tıklayın

Android cihazlar için DLive indirmek için Tıklayın

DLive’ın avantajları

  • Dlive yeni gelişen bir platform. Her platformda olduğu gibi, bir platforma yeniyken başlarsanız ve o platform yeterince tutulursa siz bu işi öncülerinden olduğunuzdan her zaman sonra bu sisteme katılacaklardan bir adım önde olursunuz. Ayrıca yeni, eski fark etmeksizin herkes bu platformdan kazanabilir.
  • DLive tüm ödüllerin yayıncılarına ait olduğuna inanıyor, platformunu kullandırmak için hiç bir pay almıyor ya da ücret talep etmiyor ve şeffaflığı teşvik etmeyi hedefliyor yani kısacası yayıncılarını destekliyor. 
  • Yayıncıların kazançları kaç kişi tarafından izlendiklerine göre değil, sitedeki etkileşimle orantılı olarak artıyor.
  • DLive Aylık aktif kullanıcı sayısı 500 bin‘e ulaştı ve ilk altı ay içerisinde, bonuslar ve bağışlar aracılığıyla ödüller dağıtmaya başladı bu durum kullanıcılarını ve yayıncılarını çok çok mutlu etti ve DLive’a yeni katılmak isteyen yanıncılar içinde bir teşvik oldu. 

DLive’ın doğuşu

DLive ABD Silikon Vadisi’nde UC Berkeley mezunu bir gurup tarafından kurulmuştur ve DLive’ın 7 ayrı ülkede içerik geliştirme ekibi bulunuyor. DLive hem içerik üreticileri hem de izleyicileri, kripto para ile teşvik ediyor ve ödüllendiriyor, aynı zamanda DLive’ın Türkiye sunucusuda bulunmaktadır yani çok rahat yayın yapa bilirsiniz kopmalar vb olumsuz olaylar başınıza gelmez.