«
 1. Anasayfa
 2. Tanıtım Yazısı
 3. Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu işlemi, dudaklara dolgunluk ve hacim kazandırmak amaçlarıyla yapılan işlemdir. Dudak dolgusu Ankara, İstanbul, İzmir gibi şehirler başta olmak üzeregenellikle ince dudaklara sahip kadınlar tarafından daha güzel görünüşlü dudaklarının olabilmesi için tercih edilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusunun yapılışı esnasında hyalüronik asit kullanılır. Bu malzeme, dudağa eşit bir şekilde dolgu yapılması şeklinde kullanılır. Alanında uzman olan kişiler tarafından dudağa enjekte edilen hyalüronik asit, dudakların güzel bir dolgunluk kazanmasını sağlar. Dudak dolgusu esnasında cerrahi bir işlem uygulanmaz. Bunun için anestezi uygulaması da yapılmaz.

Dudak Dolgusu Zararları Nelerdir?

Dudak dolgusunun yan etkileri, yoktur. Dudak dolgusu işlemi esnasında hyalüronik asit dışında bir madde kullanılmamasından dolayı kişilerde bir yan etkinin de oluştuğu görülmez.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Dudak dolgusunun kalıcılık süresi, ortalama 1 yıldır. Bünyeden bünyeye değişim gösteren dudak dolgusu kalıcılığı, bazı hastalarda 6 aydan sonra görülmemeye başlar. Gözle görünürlüğünün kaybolmasından sonra genellikle dudak dolgusunun yenilenmesi ile yeniden dolgun ve hacimli bir görüntü elde edilebilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır?

Dudak dolgusu yaptırabilecekler, 18 yaşını doldurmuş olan herkestir. Hem kadın hem de erkekler taleplerine bağlı olarak dudak dolgusu yaptırabilirler. Yan etki ve zararı olmadığı için dudak dolgusunun yapılmasında da bir sakınca yoktur.

Dudak Dolgusu Dudak Şeklini Bozar Mı?

Dudak dolgusunun etkisi, dudak şekli üzerinde yoktur. Dudağa uygulanan hyalüronik asit, en fazla 18 ay içinde vücuttan atılır. Bunun için de dudak dolgusu yaptırmış olan kişiler, en geç 18 ay sonra dudaklarının eski haline döndüğünü göreceklerdir. Bunun için kalıcı dudak dolgusu yaptırılmadığı sürece dudak dolgularının kalıcı bir etkisi mevcut değildir.

Dudak Dolgusundan Sonra Neler Yasak?

Dudak dolgusunda yapılmaması gerekenler, şöyle sıralanabilir:

 • Belirli ilaçların tüketimi
 • Dudak dolgusunun yapıldığı gün spor yapmak
 • Zorlayıcı hareketler yapmak
 • Makyaj yapmak
 • Cilt bakımı veya peeling yapmak
 • Yüzüstü veya sırtüstü yatmak
 • Dolgu sonrasında belirli bir süre dik oturmak
 • Diş tedavisi yaptırmak
 • Fazla kafein, nikotin ve alkol tüketimi

 

Dudak Dolgusu Tam Olarak Ne Zaman Oturur?

Dudak dolgusunun yüze oturması, 7-10 gün aralığındadır. Dolgunun yapılışından sonraki ilk 3 gün dolgulara dikkat edilmesi önemlidir. Maksimum 10. Günde de dolgular güzel bir şekilde yüze oturmuş ve son halini almış olacaktır.

Dudak Dolgusu Acısı Nasıl Geçer?           

Dudak dolgusu acısının geçmesi, hassas cilde sahip kişilere verilen anestezi kremleri ile geçebilir. Dudak dolgusu işleminin tamamlanmasından sonra, genellikle acı hissi duyan pek hasta olmaz. Ancak cildi ve dudak yapısı fazla hassas olan kişilerde bu tedavi sadece anestezi kremleriyle yapılır. Buz presi uygulaması, dudak dolgusu için uygun bir tedavi yöntemi değildir. Bundan dolayı doktor tarafından verilen kremlerin kullanılmasıyla acı hafifleyecektir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *