«
  1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Elon Musk’ın Çocuğunun Gerçek İsmi Nedir?

Elon Musk’ın Çocuğunun Gerçek İsmi Nedir?

elon-musk-oglu

Teknolojiye öncülük eden SpaceX ve Tesla firmalarının yöneticiliğini yapmasıyla tanıdığımız Elon Musk ve eşi Grimes yeni doğan oğullarına “X Æ A-12” ismini koydu. Eylemleriyle sıkça gündem olan Musk bu sefer de gündeme oğluna verdiği isimle geldi. Daha önce Johhny Deep’in iddialarıyla, “Tesla’nın hisseleri gereksiz pahalı” tweeti ve benzeri birçok olayla gündeme gelen Elon Musk’ın çocuğu gündeme oturdu.

1971 yılında Güney Afrika’da dünyaya gelen Musk 12 yaşından beri teknolojiyle içli dışlı. 17 yaşında Güney Afrika ordusunda askerlik yapmak istemediği için evini terk etti. Ekonomi lisans eğitimini tamamlarken fizik bölümünden yan dal diploması aldı. Uygulamalı Fizik ve Malzeme Bilimi üzerine doktora eğitimi almak için Silikon Vadisi’ne taşındı ancak doktorasını tamamlayamadı. 1971 den beri Kanada ve Güney Afrika vatandaşı olan Elon 2002’de Amerikan vatandaşlığını da elde etti. Günümüzde ise PayPal ve Tesla firmalarının kurucu ortağı, SpaceX firmasının da kurucusu olması ile bilinirlik kazandı. Çocuğuna “X Æ A-12” gibi bir isim vermek de ancak onun gibi birisinden beklenirdi.

X Æ A-12 Ne Anlama Geliyor?

Elon Musk’ın eşi tarafından atılan tweete göre “X Æ A-12” ismindeki her bileşenin farklı bir anlamı var. X matematikte olduğu gibi bilinmeyeni temsil ediyor. Æ harfi ise Grimes tarafından Ai olarak okunup aşkı ve yapay zekayı temsil ediyor. A harfi Grimes’ın en sevdiği şarkı olan Archangeli temsil ederken, A-12 bileşeni ise SR-17den önce piyasaya sürülmüş Elon Musk ve Grimes çiftinin favori uçak modelini temsil ediyor. Grimes bunu açıklarken savaşçıl bir uçak olmadığının da altını bol bol çiziyor. Elon Musk’ın toplamda 7 çocuğu var. İlk oğlu Nevada Alexander 2002 yılında dünyaya geldi ancak yürek burkan bir şekilde 10 haftalıkken hayata gözlerini yumdu. 2004 yılında ikiz oğulları oldu, isimlerini Griffin ve Xavier koydu. 2006 Yılında ise üçüz oğulları Kai, Saxon ve Damian dünyaya geldi. 2020 mayısında ise son oğlu X Æ A-12 dünyaya geldi. X Æ A-12 hariç tüm oğullarının annesi eski karısı Justine iken son oğlunu şarkıcı kız arkadaşı Grimes dünyaya getirdi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *