«
  1. Anasayfa
  2. facebook
  3. Facebook Hesabımı Nasıl Dondururum?

Facebook Hesabımı Nasıl Dondururum?

facebook

Sosyal medya, dünya çapında çok yönlü kullanılmaya başlandı. Bu sebepten ötürü her uygulama kendine yeni özellikler ekleyip en güncel sosyal medya ortamını, kullanıcıları için, sağlamaya çalışıyor. Birçok kullanıcısı bulunan Facebook da kendini sürekli yenilemeye yönelik güncellemeler gerçekleştiriyor. Fakat bazı kullanıcılar güncellemelere ve yeni gelen özelliklere rağmen Facebook kullanımına geçici bir süre ara vermek yani Facebook hesabı dondurmak veya tamamen kullanım dışı bırakmak istiyor. Bunun sebebi, güncellemelerle gelen yeni özellikleri beğenmemiş olmaları ya da kişisel nedenler gibi çok farklı şeylerden kaynaklanabiliyor.

Facebook kullanımınıza geçici bir süre ara vermek veya kullanımınızı tamamen bırakmak istiyorsanız aklınıza gelecek ilk muhtemel soru Nasıl yapılmalı?  sorusu olacaktır. Facebook hesabı dondurmak için yapmanız gereken ilk işlem Facebook ana sayfanıza girmek olacaktır. Ana sayfanızın sağ üst köşesinde ters üçgen şeklinde gözüken ikona tıklamanız gerekecek. Daha sonra açılan ekranda Ayarlar yazan yere tıklamanız gerekiyor. Ayarlar bölümü açıldıktan sonra ise Facebook dondurma işleminizin gerçekleşmesi için Facebook Bilgilerin yazan kısma tıklamanız gerekiyor. Karşınıza çıkan ekranda Dondurma ve Silme yazısını göreceksiniz. Bu kısma tıkladığınız takdirde Hesabı Dondur ve Hesabı Kalıcı Olarak Silme  seçenekleri çıkıyor. Hesabı Dondur seçeneğini işaretleyin. Siz işaretledikten sonra sayfanın sağ alt kısmında Hesabı Dondurma İşlemine Devam Et yazan mavi bir buton çıkacak. Bu butona tıklayın. Son olarak çıkan ekrana Facebook hesap şifrenizi girin. Facebook şifrenizi girdikten sonra Facebook dondurma işleminiz tamamlanacaktır.

Hesabınızı tekrar aktif hale getirmek için ise Facebook kullanıcı adınız, e postanız ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Facebook hesabınıza giriş yaptığınız takdirde Facebook dondurma işleminiz otomatik olarak iptal edilecektir.

Facebook Hesabımı Dondurunca Ne Olur?

Facebook hesabı dondurmak, diğer kullanıcıların sizi görmemesi anlamına gelir. Facebook arkadaşlarınız ve diğer Facebook kullanıcıları sizlere Facebook üzerinden ulaşamayacak demektir. Arkadaşlarınızın, Facebook arkadaş listesinde profil fotoğrafınız olmadan kalmaya devam edersiniz. Arkadaşlarınızı mesaj kutularında ise sadece bir Facebook Kullanıcısı olarak görünürsünüz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *