«
  1. Anasayfa
  2. internet
  3. Facebook Nedir?

Facebook Nedir?

facebok

Facebook, insanların başka insanlarla iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaç edinen bir sosyal ağ platformu. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencilerinden Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, ilk olarak Harvard öğrencileri için kurulmuştu.

2004 yılında renk körlüğü yaşayan Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, günümüzde bir şirket olarak yoluna bakıyor ve CEO’su kurucularından Mark Zuckerberg.

Facebook şirketinin genel merkezi Menlo Park’ta Amerika Birleşik Devletleri’nin Kalifornaya eyaletinde yer alıyor.

Facebook Hisse Senedi Fiyatı Ne Kadar?

2004 yılında bir üniversite öğrencisi olan Mark Zuckerberg tarafından eğlence odaklı kurulan Facebook günümüzde bir şirket ve hisse senedine sahip. Peki Facebook’tan hisse almak istersek ne kadar vereceğiz. Yazının yazıldığı tarih itibari ile Facebook’un bir adet hisse fiyatı FB (NASDAQ) 195,10 Amerikan Doları. Facebook’un finans işleri müdürü ise David Wehner’dır.

Facebook’un yan kuruluşları

Facebook ismi artık büyük bir şirket ve içerisinde WhatsApp, Instagram gibi şirketleri barındırıyor. Bunlara ek olarak Facebook’un kendi alt kuruluşları mevcut; Onavo, LiveRail, Oculus VR, PrivateCore ve daha fazlası.

Facebook’un diğer kurucuları

  • Andrew McCollum
  • Mark Zuckerberg
  • Dustin Moskovitz
  • Chris Hughes
  • Eduardo Saverin

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *