Facebook, Twitter, Instagram Hesapları Nasıl Silinir?

Günümüzde sosyal medya uygulamaları insanların hayatlarının vaktinin çoğunu geçirdiği bir ortam olmuş durumdadır. Dünya genelinde en çok tercih edilen Facebook, Twitter ve Instagram sosyal medya uygulamalarından kullanıcılar zamanla sıkılarak hesaplarını kapatmak istemekte hatta bir daha kullanmak istemeyenler ise doğrudan silme işlemini gerçekleştirmektedir. Bu yazıda sizlere en kolay yoldan sosyal medya hesabınızı nasıl sileceğiniz hakkında bilgiler verilecektir.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Sosyal medya uygulamalarının belki ilki diyebileceğimiz facebook hesabını silmek isteyen kullanıcılar hemen alt tarafta bulunan facebook hesap silme linkini kullanarak bu işlemi kolayca gerçekleştirebilir. Bu link ile facebook hesabı kalıcı olarak silme işlemi gerçekleşecek ve 2 hafta boyunca hesabınıza girmediğiniz takdirde bir daha verilerinize ulaşma imkanınız olmayacaktır.

Facebook Hesap Silme Linki : https://www.facebook.com/help/delete_account

Hesap silme linkine tıkladıktan sonra kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açarak adımları takip ediniz.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Kullanıcıların duygu ve düşüncelerini sınırlı karakterler aracılığı ile dile getirdiği ve oldukça popüler olan Twitter sosyal medya sitesinde hesap silme işlemleri diğer uygulamalara nazaran oldukça kolaydır. Twitter hesabını silmek isteyenler aşağıda bulunan linke tıklayarak bu işlemi kolayca gerçekleştirebilirler.

Twitter Hesap Silme Linki : https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Kullanıcı adı ve şifreniz ile Twitter oturumuna açtıktan sonra linke giderek “Hesabımı Devre Dışı Bırak” seçeneğine basıp adımları uyguladığınızda hesabınız kapatılacaktır. Hesabınıza 30 gün boyunca girmediğiniz takdirde Twitter hesabı kalıcı silme işlemi gerçekleşecek ve bir daha geri getirme ihtimaliniz olmayacaktır.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Günümüzde sosyal medya uygulamaları arasında en popüler olarak kullanılan Instagram da kullanıcılar genellikle fotoğraf ve video paylaşımı yapmaktadır.  Instagram hesabını silme işlemini gerçekleştirebilmeniz için öncelikle kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açmanız gerekmektedir. Oturum açtıktan sonra aşağıda bulunan instagram hesap silme linki adresine tıklayarak size sorulan silme nedeninizi belirterek açılan pencerede şifrenizi girip hesabınızı silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Instagram hesabı silindikten sonra hesabı ve kullanıcı adınızı kaybedeceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle hesaptan alacağınız fotoğraflar var ise telefonunuza kaydetmeniz oldukça önemlidir.

Instagram hesap silme linki : https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir