Federal Yargıç, SIM Takas Alanlı AT&T Aleyhindeki 224 Milyon Dolarlık Davayı Reddetti

Bu yatırımcı SIM takasından sonra iki kez 24 milyon dolar kripto para biriminde kaybetti.

Bir Amerika Birleşik Devletleri Federal Hakimi, AT&T’nin çalınan şifreleme para biriminde 24 milyon dolara yol açan yıkıcı bir SIM takas olayı nedeniyle 224 milyon dolarlık bir davayı reddetme talebini reddetti.

Bir basın bülteni , haberleşme devinin, korsanların 2017’de kripto para birimi yatırımcısı Michael Terpin’in kimliğini (ve telefon hesabını) aldıklarında Federal İletişim Yasasını, bir tüketici sözleşmesini ve bazı diğer yasaları ihlal ettiği iddiasıyla mahkemeye çıkacağını doğruladı.

Terpin’in savunması, “Hakim Wright, AT & T’nin [Terpin] ‘in taşımacılığın tüketicilerin mahremiyetine olan saygısını jüriye göstermesini ve bu tip SIM takas ve mali suçları önleme konusundaki yasal yükümlülüklerini göz ardı etmesini engelleme konusundaki cüretkar teklifini şiddetle reddetti.” Dedi.

“Kanıtlar AT & T’nin bir kere değil, iki kez SIM kartını elde etmek için [Terpin] korsanlarının kimliğine izin verdiğini gösteriyor” dedi.

NY’nin ‘Bitcoin Bandit’i zaten Terpin milyonlarını ödemek zorunda

Terpin’in federal davası , SIM takas eden bir mürettebatın iddia edilen kralı olan iddia edilen Nicholas Truglia ile Terpin de dahil olmak üzere yüksek profilli kripto para birimi sahiplerinden 80 milyon dolarlık dijital varlıklar çaldığına inanılıyor.

“7 Ocak 2018’de, [Terpin’s] AT&T kablosuz numarasına sahip telefon kayboldu. [Terpin’s] ‘in AT&T ile yaptığı görüşmelerin ortaya koyduğu gibi, bu tarihte bir AT&T çalışanı [Terpin’in] kablosuz numarasını bir sahtekarlığa aktarmıştı ”dedi.

Bu sahtekar, New York’un “ Bitcoin Bandit ” olarak da bilinen Truglia idi . ”

“OG Kullanıcıları” olarak bilinen 25 dolandırıcılık ekibiyle birlikte Truglia’nın, karanlık web ve kimlik avı yoluyla sahte kimlik belgeleri aldıklarını ve daha sonra müşteri destek personelini kurbanlarının telefon numaralarını kontrolündeki telefonlara taşımalarını sağlamak için kandırdıkları söyleniyor. (SIM-değiştirme).

SIM takası metin mesajlarının ve 2FA kodlarının yakalanmasına izin verir, bu nedenle kripto para biriminde 24 milyon dolar çalmak, giriş yapmak ve harici cüzdanlara aktarmak kadar önemsizdi.

Truglia daha sonra öfkeli: “Ben bir milyonerim. Şaka yapmıyorum. 100 Bitcoin’im var ”ve hatta övdü:“ Kimse başımı belaya sokamaz. Kimse beni hapse alamaz. Aslında hayatım üzerine bahse girerim. ”

Bu yılın mayıs ayında, Truglia’ya Terpin’e telafi edici ve cezai tazminat olarak 75,8 milyon dolar ödeme emri verildi  –  ilk başta çaldığı miktarın üç katından fazla ve bir bireye verilen en büyük şifreleme parasıyla ilgili mahkeme kararlarından biri olduğu bildirildi.

AT&T’nin SIM takas alanlarından sorumlu olup olmadığını öğrenelim

Yukarıdaki karar Terpin’in Truglia aleyhindeki hukuk davasını çözdü. Şimdi, AT&T gibi telekomünikasyon sağlayıcıları, personeli SIM takas alanlarına kandırıldığında sorumlu tutulabilir mi (federal düzeyde) keşfetmeye hazırız.

Terpin’in basın açıklamasına göre, federal yargıç Otis Wright II, AT&T’nin potansiyel ihmali olduğunu söyledi: “Bay Terpin, AT&T’nin kendi özel bilgilerine, özellikle hesap bilgilerine ve özel iletişim bilgilerine yetkisiz erişime izin verdiğini yeterince iddia etti. ”

“Bay. Terpin’in iddiası […] AT & T’nin kablosuz müşteri sözleşmesini kabul edilemez, kamu politikalarına aykırı ve bütünüyle uygulanamaz olarak ilan etmek istiyor ”dedi. “[Müşterimiz], bu yasadışı sözleşme hükümlerinin bir sonucu olarak, tüm müşteri sözleşmesinin uygulanamaz olduğunu iddia ediyor çünkü sözleşmenin asıl amacı yasadışılıkla işaretlenmiş.”

Terpin’in şimdi davasında değişiklik yapmak için 21 günü bulunuyor. Hard Fork, hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini onaylamak için Terpin’in yasal ekibine ulaştı ve bu parçayı tekrar duyacağımız zaman güncelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir