«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Fujifilm’in Yeni Gözetim Kamerası, 1KM Mesafedeki Plakaları Okuyabilir

Fujifilm’in Yeni Gözetim Kamerası, 1KM Mesafedeki Plakaları Okuyabilir

fujifilm yeni kamera

Fujifilm, gözetleme kamerası teknolojisine büyük bir şekilde giriş yaptı

Fujifilm, araçların plakalarını bir kilometre öteden görebilecek yeni bir uzun menzilli güvenlik kamerası açıkladı.

Bunu başarmak için Fujifilm SX800, odak uzaklığını 20 mm’den 800 mm’ye yükselten 40x optik zoom kapasitesine sahip yerleşik bir mercek barındırıyor. Ayrıca, maksimum 1000 mm odak uzaklığı için 1,25x dijital yakınlaştırmayı da destekler.

Bunu daha basit ifade etmek gerekirse, Japon kamera üreticisi bunun mesafenin bir kilometreye eşit olduğunu söylüyor. Ve aslında, SX800’ün zum pirzola örneklerini de içeriyor. İşte bunun gibi görünüyor:

Oldukça etkileyici, değil mi? Şimdi, birisinin bu tür bir teknolojiyi bir akıllı telefona sokmayı başarabildiğini hayal edin… ah, boşverin.

Fujifilm, kameranın  gelişmiş görüntü sabitleme performansı, hızlı bir otomatik odaklama sistemi (0,3 saniye kadar kısa bir sürede) ve uzaktaki nesnelerin net görüntülerini çekmek için dehaze ve sis azaltma özelliklerine sahip olduğunu söyledi.

SX800, Fujifilm’in güvenlik kameralarına yaptığı ilk baskını işaretliyor, ancak şirket projeyi sıfırlamak için X Serisinden “üstün görüntü işleme teknolojisi” kullandığını söylüyor.

Fujifilm, yeni gözetim sözleşmesinin fiyatını ve boyutlarını netleştirmedi, ancak şirketten bir açıklama istedi ve geri alırsak bu parçayı güncelleyeceğiz.

Bu arada, SX800’ün bu hafta 26 Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Görsel ve Haber Kaynağı: TNW

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *