Google arama sonuçlarını güncelliyor

Google arama sonuçlarını güncelliyor, arama sonuçları sayfasında site isimleri, reklamlar ve logolarda tasarımsal değişiklikler yaptığını açıkladı. Şimdi dilerseniz gelin google’ın yaptığı değişiklere hep beraber bakalım.

Google, mobil cihazlardaki Arama barında çeşitli düzenlemeler yaptı. Teknoloji devi, yaptığı düzenlemeleri de bugün yayımlamaya başladı. Yeni düzenlemeyle birlikte artık mobil cihazlarınız dan arama yaptığınızda bir web sitesinin ismini ve her arama kartının üstünde bir logo göreceksiniz. Bu sayede aradığınız sonuçları daha hızlı ve kesin olarak bulacaksınız ve aynı zamanda gözleriniz bayram edecek diyebilirim. ?

Google’ın size gösterecek faydalı bir reklamı varsa göze çarpan bir reklam etiketi ve sitenin adresiyle birlikte çıkacak. Yeni tasarım ayrıca sonuçlar sayfasından film bileti almanıza ya da bir podcast’i oynatmanıza da izin verecek.

Şirket, bu güncellemelerle birlikte bilginin nereden geldiğini belirlemenin daha kolay hale gelmesini hedefliyor. Google yayımladığı blog yazısında “Görsellerin ve videoların çoğalmasından, artırıl gerçeklikle görüntüleyebileceğiniz 3B nesnelerin kullanılabilirliğine kadar yıllar boyunca web üzerindeki bilginin miktarı ve formatı değişime uğradı dedi.

Güncellemeler mobil cihazlara geldi ancak bu değişiklikler masaüstüne de taşınabilir. Ayrıca bu güncelleme, Google’ın bu ayın başlarında düzenlediği I/O geliştirici konferansında bahsettiği daha büyük değişikliklerin de yolunu yapabilir.

Bu yazımızda Google’ın arama sonuçları kısmında yaptığı güncellemeyi incelemiş olduk. Her firma gibi google da kendini yeniliyor bu sayede google reklam ve aranma/sonuç performansını çok daha üst seviyelere taşıyor.

Kaynak

https://www.engadget.com/2019/05/22/google-search-mobile-redesign/

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir