Google, ‘Bazı’ Android Kullanıcıları için Arama Sonuçlarının Kesildiğini Doğruladı

Hayır, tek siz değilsiniz: bir grup Android kullanıcısı Google Arama sonuçlarını telefonlarına tam olarak yükleyemediklerinden şikayet ediyor.

Çok sayıda rapor iddia ediyor Arama sonucu sayfaları tamamen görünmüyor, altta “beyaz duvar” bırakıyor. Twitter’daki kullanıcılara göre , sorun en azından “ son birkaç gündür” devam etti . Gerçekten de, Google’ın destek forumlarındaki bir kullanıcı, sorunu 20 Temmuz’un başlarında yaşadığını iddia ediyor.

Hatanın, Samsung Galaxy S9  ve S10 serilerinde ve hatta Google’ın kendi Pixel serisinde Arama sonuçlarını sunmakta zorluk çektiğini bildiren çok çeşitli cihazları etkilediği anlaşılıyor .

İşte görüntü oluşturma kusurundan bir kaç ekran görüntüsü:

Sorunun çoğunlukla Google uygulamasını etkilediği görülmesine rağmen, bazı raporlar sorunun Mobil için Chrome’da da ortaya çıktığını gösteriyor.

Büyük G, ekibinin araştırmakta olduğunu iddia ederek, Twitter’daki aksaklığı onayladı. Maalesef, şirket sorunun ne kadar yaygın olduğunu veya dolandırıcılık düzeltmeyi beklediğini belirtmedi.

Bu onaylamaya rağmen, Google’ın durum sayfası tüm hizmetlerinin sorunsuz çalıştığını gösteriyor. DownDetector ayrıca Mountain View’da herhangi bir sorun belirtisi olmadığını gösteriyor, bu yüzden olasılık sadece böceklerin küçük bir kısmını etkiliyor (ancak Twitter temsilcilerinin çözmesi için yeterince büyük).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir