«
  1. Anasayfa
  2. Google
  3. Google Haritalar Artık Sizi Kalabalık Trenler ve Geç Otobüslerle İlgili Uyaracak

Google Haritalar Artık Sizi Kalabalık Trenler ve Geç Otobüslerle İlgili Uyaracak

Google-Maps-update-796x417

Toplu taşıma herhangi bir kentsel alanın dolaşım sistemidir ve gezegen için kendi aracınızı sürmekten daha iyi bir seçimdir. Ancak bununla yüzleşelim: kimse geç otobüs ve kalabalık metrolarla uğraşmak istemez. Şimdi Google sizi bu güçlükler hakkında uyarmak istiyor.

Bugün kullanıma sunulan Google Haritalar’a yapılan bir güncelleme, otobüsler için canlı trafik güncellemeleri getiriyor. Google zaten bazı şehirlerde gecikme bilgileri sağlarken, şimdi otobüs varış saatlerini tahmin etmek için trafik verilerinden yararlanıyor. Ayrıca, hedefinize gideceğiniz güzergah boyunca olası gecikmeleri de gösterecektir.

Bunun yerine metroya binecekseniz, Google şimdi kalabalıklık tahmini içerecek ve böylece tren platformuna adım attığınızda neyle baş edeceğinizi bileceksiniz. Güncellemeler gerçek zamanlı olduğundan, bir sonraki trenin gelmesi için biraz beklemek isteyip istemediğinizi bileceksiniz.

Tabii ki, düzenli olarak iş için toplu taşıma ihtiyacı olan biriyseniz  ya da başka bir deyişle, Google size “hey, metro kalabalık olacak” diyerek büyük olasılıkla fazla kullanmayacaktır. Yine de en azından hazırlıklı olacaksın.

Yeni özellikler bugün iOS ve Android cihazlara yayılıyor. Çeşitli şehirlerdeki kalabalıklık eğilimleri hakkında daha fazla bilgi için Google’ın blog gönderisine buradan göz atın.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *