«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Google Umutsuzca İneklerin Kalbini Kazanmak İstiyor!

Google Umutsuzca İneklerin Kalbini Kazanmak İstiyor!

google_inek

Google bugünlerde çok garip davranıyor.

Yazı içerisinde inek kelimesinin tanımı orijinal yabancı kaynaklarda “geeks” olarak geçmektedir.

İlk önce, şirket temelde “s*kt*r et” diyor, sonra ikisi de Pixel 4‘ü ve kare şeklindeki devasa fotoğraf makinesini destekliyor. Ve şimdi şirket halka açık olarak Business Insider’a, yayınlanmamış iki tableti iptal ettiklerini ve bunun yerine Pixelbook dizüstü bilgisayarlar yapmaya odaklandığını itiraf etti.

Bu iki PR hamlesi bir teknoloji şirketi için sıra dışı. Genellikle, Google gibi kıyafetler yaklaşmakta olan ürünleri asla kabul etmez. Neden onlar? Tüm heyecanı kendi lansman organizasyonundan çıkaracaktı.

Dahası, teknoloji şirketleri hiçbir zaman iptal edilmiş ürünlerden bahsetmiyorlar çünkü gün ışığını hiç görmeyecekler. İnsanların teknik olarak bulunmayan ürünler üzerinde çalışmasının bir anlamı yok.

Bu yüzden Google’ın aniden bu kadar açık olması karakterin dışında. Buradaki amaç nedir?

Belki bu iki durum ilgisizdir, ancak benim gibi bir teknoloji gözlemcisiyle Google’ın süper hayranları bu yıl donanım konusunda ciddi olduğuna ikna etme çabası içinde inek avlamak için en iyisini deniyor gibi görünüyor. Aslında, bu hareketler, fanbase catering’lerini de meraklılar için inşa eden başlangıç telefon yapımcısı OnePlus’ın oyun kitabından çıktığını hissediyorlar.

Pixel 4 ile Google’ın neden telefonun bir görüntüsünü beklenen sürümden aylar önce tweetlemeye karar verdiğini tahmin ediyor. Durumu okudum: Google, alışılmadık bir iletişim stratejisi kullanarak kaybedecek bir şeyi yok. Yani, geleneksel kurallara uymak bir ton Pixel telefon satmanıza yardımcı olmadı.

Eleştirilere rağmen – özellikle kamera için-piksel telefonlar kötü sattı. Zayıf satışlar esasen Google’ı daha uygun fiyatlı Pixel 3A ve 3a XL telefonları serbest bırakmaya zorladı.

Pixel 4‘ü onaylayarak ve her yerdeki ineklerin iştahını kırmak için resmi bir imaja katkıda bulunarak, Google’ın Apple ve Samsung’un önüne geçmeye çalışıp çalışmadığını merak ediyorum.

Bir düşünün: Herkes Samsung’un Ağustos’ta Galaxy Note 10’u piyasaya süreceğini biliyor. Ayrıca Apple’ın Eylül ayında yeni iPhone’lar çıkarması da muhtemel. İnsanlar Pixel 4‘ün geldiğini de biliyorlarsa, onu beklemeye daha istekli olabilirler. Ayrıca, Pixel 4‘ün büyük gögüslü fotoğraf makinesinin resmi bir görüntüsü ile ortaya çıkmış, Apple olmasa bile onları kopyalamış gibi görünecek.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *