Güçlendirilmiş Yapay Zeka Autocompleter Aracı ile Kodlarınızı Daha Hızlı Yazabilirsiniz!

Gmail’in otomatik tamamlama özelliği, bir sürü e-postayı yanıtlarken ve hızlı yanıtlar göndermek istediğinizde böyle bir nimettir. Programlama için benzer bir özellik hayal ediyorsanız , mevcut kod editörleriyle entegre olan yeni AI-powered autocompler sayesinde TabNine’ın şimdi kodunuzu yazmanıza yardımcı olabileceğini bilmek memnuniyet duyar.

Metin tahmini basit prensibi üzerinde çalışır, ancak programlama dilleri için. Otomatik tamamlayıcı, henüz yazdığınız tona dayalı bir sonraki belirteci önerir. Üzerinde çalıştığınız herhangi bir düzenleyiciye eklenti olarak yükleyebilirsiniz.

Araç Python, JavaScript, Java, C ++, C, PHP, Go, C #, Ruby, Objective-C, Rust ve Swiftdahil toplam 22 dili desteklemektedir  . Yani popüler dillerden birine kod yazıyorsanız, fazlasıyla güvende olursunuz. Listenin tamamını buradan inceleyebilirsiniz.

Çağrılan nesneyi temel alarak sözdizimi tahmin etme

TabNine’nin yaratıcısı Jacob Jackon, Yapay Zeka modelini GitHub’daki 2 milyondan fazla dosyayı kullanarak eğittiğini söyledi. Algoritma, OpenAI’nin GPT-2 doğal dil işleme modeline dayanır .

Jackson, Yapay Zeka’nın sözdiziminize bakabileceğini ve bir nesneyi veya listeyi ne zaman arayacağınızı tahmin edebileceğini söylüyor. Doğal dilde belgelere dayanarak nesnelerin adını bile oluşturabilir.

Doğal dilde belgelere dayanarak nesne adlarını öngörme

Şu anda, Deep TabNine bulut üzerinde beta aşamasındadır ve buradan erişmek için kayıt olabilirsiniz . Jackson, ekibin bireysel geliştiriciler için bir makinede çalışabilecek azaltılmış bir model üzerinde çalıştığını söyledi. Ayrıca, bir şirketin ihtiyacına uyacak şekilde eğitilmiş bir modeli olacak bir işletme sürümü olacağını da sözlerine ekledi.

Burada Deep TabNine hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir