Türk Telekom

Günün Sıcak Gelişmesi “Türk Telekom”

Türk telekom kullanıcılarının 20 Ocak günü çektiği internet çilesine Türk Telekom yetkililerinden flaş açıklama geldi. Hem mobilde hemde ev internetinde yaşanan bu büyük sorunun siber saldırı olduğu yönünde açıklama yaptı.

Aşağıda ki görsel Webtekno sayfasından alıntılanmıştır. Görselde de gördüğünüz üzere kırmızı renk ile gözüken noktalarda büyük sorun olduğu anlatılmakta. Görsel 20 Ocak günü 19:00 civarlarında gerçekleşen durumu ifade etmektedir.

Türk Telekom İnternet Sorunu

Sizlere Türk Telekom firmasının yapmış olduğu tam açıklamayıda sunmak istiyorum. Yetkililer tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur. Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır. Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir. Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Türk Telekom

Bu açıklamaların ardından yapılan saldırı önleme işlemlerinden sonra yetkililerin tekrar yapmış olduğu açıklama ile saldırıların durdurulduğu bildirildi. Son zamanlarda Türk Telekom gibi büyük bir şirkette bu denli durumların sürekli yaşanması firmanın müşteri kaybına da büyük ihtimalle neden olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü insanlar artık güvenli bir şekilde internet ortamında gezmek ve işlemlerini yapmak istiyorlar. Hele ki artık her şeyin internet ortamında yapılması durumu var iken.

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir