Huawei’ın Başı Dertte

Huawei haberleri, Dünyada Ekonomik savaşlar var en ekonomi savaşlarına dahil olan akıllı telefon üreticileri Huawei durumdan pek memnun değil gibi görünüyor.

Neler oldu ?

ABD hükümetinin Huawei ile iş yapmasını yasaklamıştı geçtiğimiz günlerde.Bunun üzerine bir çok şirket Huawei ile bağlantısını kopardı.

Huawei İle İş Yapmasını Yasaklamış Ülkeler

15 Mayıs’ta yürürlüğe koyulan kararla beraber Huawei, hiçbir ABD şirketi ile iş birliğine girmeyeceğini açıkladı. Bu şirketler, Intel Google, Qualcomm gibi şirketler.

Yeni Zelanda, Japonya, Avusturalya ve Tayvan artık Huawei ürünlerini kullanmayacak. Birçok ülke de Huawei ile ilteşimini kesiyor.

Huawei’yi desteleyen ülkelerde var. Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Italya ve Türkiye, kısıtlamayacaklarını açıkladı.

Google ve Android Cephesinden Açıklama

Android

“ABD hükümetinin son eylemlerine uymak üzere attığımız adımlarla ilgili olarak HUAWEI kullanıcılarından gelen sorulara istinaden, ABD hükümetinin tüm gereksinimlerine uymakla birlikte, tüketicilerin halihazırda kullanmakta olduğu mevcut cihazlarda Google Play ve Google Play Protect’in güvenliği gibi hizmetlerin çalışmaya devam edeceğini garanti ederiz.”

Twitter

Google

“Kanuna uyuyor ve sonuçları gözden geçiriyoruz. Hizmetlerimizin kullanıcıları için Google Play ve Google Play Protect’teki güvenlik korumaları mevcut HUAWEI cihazlarında çalışmaya devam edecek.”

Twitter

Sonuç Olarak

Evet Dostlar yukarıda en son ki Huawei haberlerin de bahsettiğimiz gibi ABD’nin Huawei ye yaptığı yaptırımlardan birini sizler ile paylaşmış olduk. Elbetteki Huawei tarafı da sessiz kalmayacaktır gelişmeleri ve sonuçlarını hep beraber zaman içinde göreceğiz sadece beklemek ve gündem, piyasayı takip etmek gerekiyor bakalım neler olacak.

Bir yorum

  1. Çok kaliteli bir yer her türlü bilgiler mevcut güzel bilgilendime yapılıyor devamını bekliyoruz ve destekliyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir