«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. İngiltere Bekçisi, Sahte Bitcoin E-posta Kampanyasının Finansal Danışmanlarını Uyardı

İngiltere Bekçisi, Sahte Bitcoin E-posta Kampanyasının Finansal Danışmanlarını Uyardı

British Flag Flowing

Con sanatçılar, planlarını istemeyen kurbanlara meşru göstermek için her şeyi deneyecekler. Son zamanlarda finansal danışmanlara tur yapan bir e-postada, sahtekarlar İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesini (FCA) kurbanlarını Bitcoin ile tuzağa düşürmek için taklit ediyor.

E-posta, FCA’nın tanınabilir bordo markalaması ve logosuna sahiptir. Aynı zamanda İngiltere finansal hizmetler düzenleme kurumundan, Prudential Düzenleme Kurumundan ve FT Adviser’den gelen markalamayı da içermektedir.

Gayri meşru iletişim “kazanmak için garantili şans” okumak bir konu satırı vardı, Bitcoin önerilen metnin bir paragraf takip sonraki 12 ay içinde değeri yükselmeye ayarlanır.

E-postaya göre, “Bitcoin, 2017’de ulaştığı 20.000 $ ‘ın en yüksek fiyatı üzerinden hala çok uzak, ancak bazı kripto para birimi uzmanları, 2020 yılına kadar daha da yüksek bir değere vurabileceğini düşünüyor” dedi.

Daha sonra alıcıların, FCA’nın markalaşmasını vurgulamak için yapılan “harekete geçirme ifadesi” düğmesini tıklamaları önerilir. FCA, e-postayı göndermediğini doğruladı.

Görünüşe göre FT bu hafta Twitter’da bağımsız bir mali müşavirin Twitter’a girmesinden ve geçen hafta sonu beş kez aldatmaca iletişimi almasından sonra e-postadan haberdar edildi. Danışman FT’ye, e-postanın bir virüs olduğuna inandığını söyledi.

FCA FT’ye verdiği demeçte, “Yazışmaların organize sahtekarlıkla bağlantılı olması muhtemeldir ve suçlulara hiçbir şekilde yanıt vermemenizi şiddetle tavsiye ederiz” dedi.

FT’nin belirttiği gibi, FCA gibi düzenleyici kurumlar tarafından onaylandığını veya onaylandığını iddia eden yanıltıcı ve yasal olmayan e-postalar yeni bir şey değildir.

Bu yılın başlarında, Bulgaristan’dan gelen bir şifreleme para dolandırıcılığı dolandırıcılığı, yatırımcıları sahte FCA akreditasyonu ile cezbetmeye çalıştı .

Söz konusu firmanın, burada bulunan FCA’nın Finansal Hizmetler Kaydı’na çapraz gönderme yaparak düzenlenmiş olup olmadığını her zaman iki kez kontrol edebilirsiniz . Size e-posta gönderen şirket listelenmemişse, net kalmak en iyisidir.

Mayıs ayında, FCA , Brits’in geçen yıl kripto para birimi dolandırıcılığına karşı toplam 34 milyon dolar kaybettiğini ve kurban başına ortalama 18.500 dolar olduğunu bildirdi .

Bu son e-posta hesabının ne kadar başarılı olduğuna dair hiçbir söz yok. Ancak, bağımsız finansal danışmanların, özellikle de FCA’lı gibi davranan birini gördüklerinde sahte bilme gibi bir düşünceleri olduğunu düşünmek isterim.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *