«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. İngiltere, Kripto Para Birimi Suçunu Azaltmak için Çalışmalara Başladı!

İngiltere, Kripto Para Birimi Suçunu Azaltmak için Çalışmalara Başladı!

image

‘Ekonomik Suç Planı’ ile tanışın

İngiltere hükümeti, kara para aklama veya diğer yasadışı faaliyetler için kripto varlıklarının kullanılmasını engellemeye çalışıyor.

Bunu yapmak için hükümet, Şansölye Philip Hammond, İçişleri Bakanı Sajid Javid ile karar veren Ekonomik Suç Planını ve kolluk başkanları, büyük finans kurumları ve yasal, muhasebe ve emlak kuruluşları arasında anlaştı.

Plan, kamu ve özel sektörleri bir araya getirerek ve daha iyi bir bilgi paylaşım sistemi kurarak, İngiltere’de “kirli para” yörüngesinin üstesinden gelmeyi hedefliyor.

Şefin Şansölyesi Philip Hammond şöyle dedi:

İngiltere kara para aklama ile mücadele için en zor sistemlerden birine sahiptir, ancak çok fazla insan hala sahtekarlıktan kurban ediliyor.

Bu suç, uyuşturucu satıcılığından modern köleliğe kadar her şeyi besliyor, temelde insanların finansal sistemimize olan inancını zedeliyor ve ekonomik büyümeyi etkiliyor.

Yeni önlemlerin bir parçası olarak, hükümet finansal davranış Otoritesi (FCA) ile yeni bir kripto varlıkları rejimi kurmak istiyor – İngiltere’nin mali bekçisi – “yasadışı faaliyetlerde kripto varlıklarının kullanımına en kapsamlı küresel yanıtlardan birini oluşturmak için uluslararası standartların ötesine geçmek.”

Planlar, FCA’nın birkaç hafta önce perakende yatırımcıları korumak amacıyla kripto para birimiyle ilgili yatırım ürünlerinin yasaklanmasını önermesinden sonra geldi.

O sırada, FCA, kripto para birimi bazlı türevlerin ve borsada işlem gören banknotların (ETN’ler) “değeri ve riskleri güvenilir bir şekilde değerlendiremeyen perakende tüketicileri için uygun olmadığını” söyledi.

Haber ayrıca, İngiltere’deki yatırımcıların Bitcoin ile ilgili aldatmacalara 15 milyon £ ‘dan (19 milyon $) daha fazla kaybettiğini belirten bir rapordan sonra geldi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *