kapanan instagram açma 2019

İnstagram kapanan hesabı açma

İnstagram kapanan hesabı açma

İnstagram kapanan hesabı açma, Bende dahil bir çok instagram sayfa sahibinin nedensiz yere mağdur olduğunu söyleye bilirim. Aslında instagram da pek suçlu sayılmaz çünkü instagram ücretsiz herkesin kullana bildiği bir sosyal paylaşım platformu, bu yüzden isteyen herkes saniyeler içerisinde kayıt olabilir. Ciddi anlamda instagramda kapatılması gereken sayfalar ve hesaplar var fakat çoğu zaman instagram hesap kapatma seçimlerini yanlış yapıyor.

İnstagram hesabı/sayfası Neden kapanır

İnstagram da hesabınızın veya sayfanızın belirli kapanma nedeni vardır. Bu durum kimi zaman paylaşımlarda istenmeyen içeriklerin paylaşılmasından kimi zaman da gün içerisinde yüzlerce kişiyi takip etmekten dolayı olabilir. İnstagram’ın kendine özgü bazı kuralları bulunuyor. Bu kurallara instagram topluluk kuralları diyoruz, bu kurallara uyulmadığında instagram hesabınız geçici olarak kapanıyor. Eğer durumu tekrarlarsanız hesabınız sonsuza kadar askıya alınabilir, yani kapatılır. Gelin hep beraber önce Instagram hesabınızı geri açmak için uygulamanız gereken adımları anlatalım ardından da topluluk kurallarını paylaşarak sizleri bilinçlendirmeye çalışalım.

Kapanan instagram hesabımı nasıl açarım ?

Kapanan instagram hesabınızı açmanız için size zaten bir seçenek sunuluyor. Fakat sayfanız veya hesabınız tüm çabalara rağmen açılmaz ise yazımızda bulunan yöntemleri deneyerek sizler de hesabınızı ve sayfanızı geri açabilirsiniz.

  1. Öncelikle en kolay mail açtığım yer olan mail.com.tr üzerinden rastgele mail açtım. Siz varsa domaini’nize ait mail sunucunuzdan da mail açabilirsiniz. Mail adresi oluşturduysanız diğer aşamaya geçebiliriz.
  2. Sıra geldi form doldurmaya. Öncelikle kapanan hesabınıza giriş yapın. Ardından karşınıza hesabınızı geri açmak için doldurmanız gereken bir form çıkacaktır.
  3. Forma göre sırasıyla işlemleri uygulamaya başlayabilirsiniz. İlk kısma hayır diyoruz, ad soyad kısmını rasgele isim yazıyoruz, kullanıcı adımızı ve yeni açtığımız mail adresini yazıyoruz. Ülke kısmına da Türkiye dışında bir ülke seçiyoruz.
  4. Daha sonra maile gelen onay kodunu, formda yazdığımız isim ve kullanıcı adımızla beraber kağıda yazarak resim çekip gönderiyoruz. Bu sizin gerçek bir kişi olduğunu doğrulamak için yapılır.

Bu aşamadan sonra en fazla 1 hafta beklememiz gerekiyor. Araştırmalarıma göre bu yöntem ile birçok kapanan sayfa geri açılma şansını yakaladı. İnstagram’da kapanan sayfalarınız ve hesaplarınız için başka insanlara ya da sayfalara para vererek açtırmak yerine bu yöntemi deneyebilirsiniz.

İnstagram topluluk kuralları

Instagram’da belirli topluluk kuralları vardır. Bu kurallara uymayan kişilerin hesapları askıya alınır veya kapatılır. Bu yüzden hesabınızın kapanmaması için topluluk kurallarını dikkatlice okuyarak uymaya özen göstermelisiniz.

  • Gerçek kişilerin gerçek kişiye ait olmayan hesaplardan paylaşılması YASAKTIR.
  • Cinsellik, Çıplak fotoğraf, kan, kötü alışkanlık ve maddeler, mağazalar dışında hayvan satışı YASAKTIR.
  • Spam Halinde Yorum, kişiden bahsetme V.b Davranışlar YASAKTIR.
  • Reçeteli veya reçetesiz ilaç satmak ülkenizde serbest olsa bile instagram’da YASAKTIR.
  • Fiziksel veya sözlü saldırı YASAKTIR.
  • Amaç ve şahız fark etmeksizin birine veya kendinize zarar verdiğiniz içeriklerin paylaşımı kısacası psikoloji bozan veya boza bilme ihtimali olan içeriklerin paylaşılması kesinlikle YASAKTIR.

Kapanan İnstagram hesabı açma formu

Bir çok arkadaşın arayıpta bulamadığı bu sayfayı sizler için araştırdık ve bulduk aşağıdaki adımları izlemeniz size yardımcı olacaktır. https://help.instagram.com/366993040048856?helpref=page_content linki ile sayfaya gittikten sonra orada bulunan bazı açıklamaları geçip alt kısımda “Bu bilgiler yardımcı oldu mu?” şeklinde bir soru var. Burada hayırı işaretlediğinizde alt sekmeler açılacaktır. Daha sonra onlardan birini seçip altta açıklama yapıp gönderdiğinizde instagram yetkilileri mesajınızı gördüğü zaman iletişime geçeceklerdir. Bu süreç bir hayli zaman alabiliyor. Eğer hesabınızı sildiyseniz bunun kesinlikle bir dönüşü olmadığını belirtmekte fayda var. Bir diğer alternatif ise;

İnstagram iletişim hattı telefon ve email adresleri

Sizde instagram ile iletişime geçmek istiyorsanız derdinizi ister mail atarak isterseniz telefon ederek 7/24 ulaşarak çözebilirsiniz. İşte size instagram telefon nuamrası: Hattınız ne olursa olsun “11870” numarasını tuşlayarak ulaşabilirsiniz. İnstagram email adresi press@instagram.com üzerinden mail ile iletişime geçebilirsiniz.

Takıldığınız noktalarda bizden yardım isteyebilirsiniz.

3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir