«
  1. Anasayfa
  2. instagram
  3. Instagram Neden Bu Kadar Popüler oldu?

Instagram Neden Bu Kadar Popüler oldu?

Instagram-1-billion-users

Diğerlerinin arasından sıyrılmak

Her gün yüzlerce yeni uygulama yazılıp kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bazıları şanslıysa birkaç yüz bin kullanıcıya ulaşacak. Çoğu hiç kimse tarafından kullanılmadan silinip tarihe karışmakta. Ama günümüzde, bir ürün ortaya çıkıyor ve yer yerinden oynuyor. Tek ihtiyacı olan şey; Doğru zaman. Doğru yer. Doğru pazar.

Instagram bu ürünlerden biri

Instagram 06 Ekim 2010’da başladı ve üç ay içinde bir milyon kullanıcıya ulaştı. Bir milyon hızlı bir şekilde ikiye dönüştü ve büyümesi orada durmadı – yaklaşık bir yıl içinde 10 milyon kullanıcıya ulaşıldı.

instagram tarih kullanıcı grafiği

Başarıdaki kilit noktalar

Instagram başlatıldığında, kullanıcıların bir görüntüye filtre eklemesine izin veren ilk uygulama değildi. Peki, neden diğer birçok hizmetin başarısız olduğu bir ortamda niçin başarılı oldu? Instagram’ın kurucu ortağı Kevin Systrom, bir kısmını şans olarak kabul ediyor; ama Instagram ayrıca yaratıcılık ve topluluk arasında mükemmel bir denge buldu; sadelik ve uzmanlık. Akıllı telefon kamera teknolojisi büyük ölçüde gelişti ve Instagram, bir akıllı telefon ile kullanıcıları serbest bırakarak, profesyonel görünümlü fotoğraflar oluşturmak için herkesi teşvik etti. Fotoğrafçılığı o kadar kolay hale getirdi ki, bir acemi bile sadece birkaç dokunuşla güzel bir görüntüyü paylaşır oldu.

instagram nasıl ortaya çıktı ?

Şimdi, Facebook’a ait ürün inanılmaz bir şekilde 1 Milyar aylık aktif kullanıcıya sahip kullanıcı artışında da yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Instagram yolculuğunun şu anda bile başında bizce. Lansmanından bu yana geçen sekiz yılda, kültürümüzün ve iletişimin geleceğini şekillendiren birkaç elit teknoloji şirketinden biri haline geldi. Instagramın geleceği konusunda heyecanımız sürüyor.

Mart 2010: Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından kurulan Burbn bugünkü adı ile Instagram oldu.

Kasım 2010: Instagram, App Store’daki yerini aldı. John Riedel topluluk yöneticisi olarak, Shayne Sweeney mühendis olarak Instagram ekibine katıldı. Instagram ekibi San Francisco’daki ilk Twitter ofisine yerleşti.

Instagramın Facebook tarafından satın alınıncaya kadar olan kısa tarihine göz atın:

Aralık 2010: Instagram 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

Ocak 2011: Instagram, kendi hashtaglerini üreterek insanları veya fotoğrafları kolayca bulmanızı sağlayacak özelliği kullanıma sundu.

Mart 2011: Instagram 5 milyon kullanıcıya ulaştı.

Ağustos 2011: Instagram 150 milyar fotoğrafa ulaştı. Jessica Zollman topluluk yöneticisi olarak ekibe katıldı.

Eylül 2011: Instagram 2.0 yayınlandı. Yeni uygulamada farklı filtreler ve daha canlı bir görüntü kalitesi oluşturuldu. Instagram 10 milyon kullanıcıya ulaştı.

Nisan 2012: 30 milyon kullanıcıya ulaşan Instagram Android tabanlı uygulamasını yayınladı. Uygulama bir günde 1 milyon kez indirildi. 50 milyon dolarlık yatırım alan Instagram sonrasında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı.

Eski Instagram dan görüntüler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *