«
  1. Anasayfa
  2. instagram
  3. Instagram Nedir?

Instagram Nedir?

Instagram-1

Instagram, Facebook’un sahip olduğu ve ücretsiz fotoğraf/video paylaşımı yaptığınız bir sosyal medya uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.

Instagram’ın piyasaya sürüldüğü tarih 6 Ekim 2010’dur yani bundan 9 yıl önce hayatımıza Instagram diye bir şey katıldı ve son zamanlarda da hayatımızdan çıkmıyor.

Instagram ilk yayınlandığında sadece fotoğraf ve video paylaşabiliyor, başkalarını takip edip gönderilerini beğeniyor ve yorum atabiliyorduk fakat günümüzde Hikaye oluşturuabiliyor, bir gönderide birden fazla görsel sunabiliyor ve IGTV’ye uzun videolar yükleyebiliyoruz, gönderileri koleksiyon olarak kaydedebiliyoruz.

Instagram “Shorty” isimli En İyi Uygulama Ödülüne sahiptir ve “Teen Choice En İyi Sosyal Ağ Ödülü”ne de aday gösterilmiştir.

Instagram son zamanlarda uygulamada bir takım değişiklikler yapıyor ve kullanıcıların paylaştıkları gönderilerde ki beğeni sayısını gizlemeye çalışıyor. Bu değişiklik çok yakın zamanda betadan çıkarılıp tüm kullanıcılara açılacak.

Instagram’ı iOS yüklü iPhone ve iPod cihazlardan, uyumlu olan Android sürümüne sahip cihazlardan ve tüm Windows 10 bilgisayarlardan kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *