«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. İş Dünyasının Gözdesi ‘Slack’ Nedir?

İş Dünyasının Gözdesi ‘Slack’ Nedir?

what-is-slack

Eğer ki iş dünyasına atılıp bir ‘beyaz yakalı’ olduysanız Slack ismini görünce anında tanıyıp aklınıza sinirinizi bozan iş diyalogları gelmiştir bile. Peki bilmeyenler için ‘Slack Nedir?

Slack bir indirilebilir yazılımdır. Bulut tabanlı bir ekip iş birliği uygulamasıdır. Kanada asıllı geliştirici Stewart Butterfield tarafından kurulmuştur. İsmi, İngilizce bir terim olan “Searchable Log of All Conversation and Knowladge” ibaresinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır.

Aplikasyona tarihsel açıdan baktığımızda IRC’nin işleyiş mantığına oldukça benzer bir yapıda çalışmaktadır.

Ağustos 2013 yılında ilk kez piyasaya sürülen Slack, Electron programlama dilinde yazılmıştır. Windows için en son sürümü 4.1.0 sürümüdür ve bir ay önce 16 Eylül 2019’da en güncel sürüme kavuşmuştur. Android ve iOS için en güncel sürüm 19.10.10.0 sürümüdür 7 Ekim’de güncelleme almıştır.

Slack ücretli bir servistir. tabi ki bir çok hizmet gibi ücretsiz versiyonu vardır fakat bu paket daha çok küçük kuruluşlar tarafından tercih edilir. Eğer büyük bir kuruluş, girişim iseniz ücretli paketleri tercih etmeniz gerekir. Plus ve Standart paketleri de dahil olmak üzere toplamda üç farklı paketten oluşuyor. Standart aylık 6.67 dolar, Plus ise 12.50 dolar fiyattan satılıyor.

Her paketin birbirinden daha üstün özellik erişimleri mevcut oluyor. Eğer çok fazla dosya transferi ve konuşma yapacağınız bir ekip ortamınız varsa bütçenize göre plus yada standart alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *