«
  1. Anasayfa
  2. makale
  3. Karavanlarda Hangi Tip Güneş Panelleri Kullanılmalıdır

Karavanlarda Hangi Tip Güneş Panelleri Kullanılmalıdır

solar-lityum-iyon-aku-1

Karavanlar pek çok amaç için kullanılmakta ve turistik gezilerle sıklıkla tercih edilmektedir. Tabii ki bunun yanı sıra karavanı bir işletmeye dönüştürmek de mantıklı sayılabilecek hamleler arasındadır. Yalnız karavanların enerji ihtiyacı sorunu ortaya çıkmakta ve bu sorunu çözebilmek adına güneş enerjisi tercih edilmektedir. Gelişen teknolojinin etkileriyle beraber karavanlar için özel güneş panelleri üretilmiş ve bu problemlerde kalıcı süreyle ortadan kaldırılmıştır.

Bilindiği üzere uzun süreli gezilere çıkmak ya da karavanı ticari bir işletmeye dönüştürmek için enerjiye gereksinim duyulmaktadır. Solar panel sistemleri ile birlikte artık karavanlarda fazladan malzeme alma sorunu tamamen yok edilmiş ve karavanların araç üstü solar sistemleri sayesinde akülerinin uzun süre dayanmasına zemin hazırlanmıştır. Yine karavanlar için elektrik kablosu maliyetinden de güneş panelleri kullanılarak kurtulmak mümkün hale gelmiştir.

Genel olarak bakıldığı zaman karavanlarda lityum iyon akü kullanılırken buna uygun güneş panellerinin tercih edilmesi doğru kabul edilmektedir. Yine polikristal güneş panelleri amaç doğrultusunda oldukça uygundur. Tabii ki güneş paneli sistemlerini oluştururken günlük tüketim ve güneşlenme süresi de mutlak suretle hesaba katılmalıdır.

Karavanlarda Güneş Panelleri Kullanmanın Avantajları

Solar panel sistemleri sayesinde karavanların her türlü enerji ihtiyacını karşılamak mümkündür. Hatta led ampulleri 12 saat kadar çalıştırmak ve televizyon, cep telefonu kullanmak olasıdır. Tabii ki buzdolabı ve diğer eşyalar için benzer şeyleri söylemek mümkündür. Kurulan güneş paneli sistemi sayesinde elektriğini kendi başına üreten bir karavan, giderleri ciddi manada kısacak ve ekonomik olarak büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu arada ihtiyaçlara göre daha güçlü sistemler tercih etmek için miktar artırımına gidilebilmektedir.

Karavanlara Güneş Paneli Nasıl Takılır

Karavanlarda Lifepo4 akü gibi aküler tercih edilmekte ve bu aküler sayesinde güneş enerjisi depolanmaktadır. Yalnız kişilerin bu güneş panellerinin nasıl takılacağı hakkında bilgi almak istedikleri görülmektedir. Güneş panelleri hakkında profesyonel ekiplere sahip olan ve gerekli teknik desteği veren firmalardan hemen bilgi edinebilir, bu panellerin montajının kısa sürede yapılmasını sağlayabilirsiniz. Son olarak ekonomiksolar.com adresini ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Karavanlara Güneş Paneli Taktırmak Güvenilir mi

Karavanlara güneş paneli taktırmak maliyet açısından büyük bir avantaj yaratmaktadır. Tabii ki bu avantaj sayesinde karavanın elektriğini bedava hale getirmek mümkündür. Aynı zamanda güneş enerjisi çevreye hiçbir şekilde zarar vermemekte ve atık madde yaratmamaktadır. Yine güneş enerjisinin insan sağlığına son derece uygun olduğu da bilinmektedir. Lityum lifepo4 ya da diğer akülere depolanan enerjinin karavan içerisinde kullanılması problem teşkil etmeyeceğinden ötürü pek çok karavanda güneş panellerinin mevcut olduğu unutulmamalıdır.

Siz de sahibi olduğunuz karavanın elektrik ihtiyacını giderebilmek maksadıyla hemen güneş paneli taktırabilir, yolculuklarınızı güvenle yapabilir ya da işletmenizin elektrik ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Kemal özyurt

    Karavan için en önemli şeylerden biri elektrik. Ve buna en güzel çözümlerden biri olmuş ?

  2. Tifo

    Meraklı kafayı beğendim boş zamanlarda guzel vakit gecirebilecek yer ve güzel bloglar paylaşıyorlar.