«
  1. Anasayfa
  2. Windows
  3. Microsoft, Windows 10’un Yeni Güncellemesini Dağıtmaya Başladı

Microsoft, Windows 10’un Yeni Güncellemesini Dağıtmaya Başladı

Windows 10 için gelen 1909 güncellemesi dağıtıma çıktı

windows 10

Bilginiz üzere geçtiğimiz günlerde Windows 7 için güncellemelerini ve desteğini kapatan Microsoft Windows 10 üzerine daha yoğunlaşacağı kesin. Yeni gelen güncellemeyi parça parça tüm sistemlere getirileceği açıklandı.

Tam anlamıyla full sürüm şeklinde aktarılmayacağı için bir süre daha beklemenin aslında faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü biliyorsunuz ki zaman zaman bu tip parça parça verilen güncellemeler de oluşabilecek sorunlar bizim açımızdan sıkıntılar doğurabilir, veri kaybı, yükleme sıkıntısı, vb.

Sizlerde eğer Windows 10’unuzu manuel şekilde güncelleyenlerden iseniz yapmanız gereken bazı adımlar mevcut. gelin birlikte hangi adımlar olduğuna bakalım.

Windows 10 1909 Güncellemesi
Windows 10 1909 Güncellemesi

Windows 10 Manuel Şekilde Güncelleme

  • Başlat” menüsüne tıklayın ve oradan “Ayarlar” menüsüne girin.
  • Gelen ekranda “Güncelleştirme ve Güvenlik” şeklinde bir kısım olacak. Bu bölüme giriş yapın.
  • Sayfa yeni sekme şeklinde açılır. Bu sayfada “Güncelleştirmeleri denetle” şeklinde bir buton olması gerekiyor. Bu butona tıkladığınızda sistem otomatik olarak güncellemeleri denetleyecek.
  • Ola ki Windows 10 versiyon 1909 sürümü kullanmış olduğunuz sisteme sunulmuş ise direk karşınıza 1909 sürümünü göreceksiniz.

Windows 10 için sadece bu güncelleme mevcut değil tabi ki. Bir süredir farklı bir güncelleme olan 2004 versiyonu içinde çalışmalarına devam eden Microsoft muhtemelen yakın bir zaman sonra bu güncellemeyi de açıklayacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar