«
  1. Anasayfa
  2. makale
  3. Mikrofiber Bezler Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Mikrofiber Bezler Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

mikro-fiber-bez

Temizlik evler, işyerleri kısaca yaşam alanı olarak görülen her yer için elzem olan bir gerekliliktir. Temizlik yaparken en iyi sonucu almak isteriz. Sağlıklı ve hızlı temizliğin birkaç püf noktası bulunur. Bunlardan biri de kullanılan malzemelerin kalitesidir. Temizlik yaparken en çok kullanılan malzeme ise temizlik bezleri. Doğru temizlik bezi kullanımı sayesinde temizlik süresinden tasarruf ederken çok daha temiz yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

Genel temizlik bezi mikrofiber ürünler normal temizlik bezlerine oranla çok daha fazla emiş gücüne sahiptir. Yüzeyler üzerindeki toz ve kirleri tutarak yüzeylerin arındırılıp temizlenmesini sağlarlar. Böylece yüksek emiş gücünün getirdiği avantajlardan biri olarak mikrofiber bezler temizlik için ayrılan süreyi kısaltmaktadır. Çok daha etkili bir temizlik için kullanılan genel temizlik bezi mikrofiber ürün daha birçok nedenle tercih edilmektedir.

Mikrofiber Bezler Ne İşe Yarar?

Mikrofiber bezler birçok yönden oldukça fonksiyoneldir. İlk olarak normal bezlere oranla 10 kat daha fazla emiş gücüne sahip olması nedeni ile yüzeylerde ıslaklık bırakmaz. Yüzeyler üzerinde bulunan tüm kir ve pislikleri tamamen alabilen mikrofiber bez aynı zamanda uzun ömürlüdür.

Mikrofiber bezler üzerinde bakteri yaşama şansı çok düşüktür. Normal bezlere oranla çok daha kullanışlı ve temiz olan bu bezleri gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz. Mikrofiber bez üzerinde bakterilerin yaşayamaması hem bezlerin ömrünü uzatmakta hem de temizliğin çok daha etkili olmasını sağlar.

Temizlik yaparken uzun süre aynı bezleri kullandığımız olur. Bu dönemlerde evimizi temizlediğimize inanırız ancak durum tam da böyle değildir. Biz göremesek bile normal bezler üzerinde zamanla bakteriler oluşur. Bakteri oluşumunun nedeni ise bezlerin kullanıldıktan sonra ıslak kalması ve kirlerin tamamı ile bezlere tutunmasıdır. Mikrofiber bezler üzerinde bakteriler uzun süre tutunamazlar. Yüksek emiş gücü sayesinde yüzeylerin ıslak kalmasını engeller ve bakterileri toplayarak temizliği tamamlar.

Mikrofiber Bez Çeşitleri Nelerdir?

Mikrofiber bezlerin birçok faydası bulunmaktadır. Öncelikle kullanım amaçları bakımından en az malzeme ile en büyük performansı sağlamak için ihtiyacınız olan ürünlerden biridir. Her amaca uygun mikrofiber bez bulunmaktadır.

En iyi performansı yakalamak için mikrofiber bez tercihini doğru yapmak gerekir. En çok tercih edilen ürünlerden biri ise dökme mikrofiber bez olarak bilinir. Bu bezler ev, araba, ofis, cam hatta banyoda bile kullanılabilmektedir. Her iki yüzü de kullanılabilen bu bezler leke, iz bırakmaz ve yüzeyleri çizmez. Üzerinde bakteri barınamayan dökme mikrofiber bez tüylenmez ve genel olarak kullanıma uygundur.

Sıklıkla kullanılan bir başka ürün ise dikişsiz mikrofiber bez ürünleridir. Bu bezler pasta ve cila işlerinde sıklıkla kullanılırlar. Yüzeyleri çizmez ve tüylenme yapmazlar. Böylece her alanda kullanılabilir bir form kazanmaktadırlar. Mikrofiber bezler temizlik yapılan her alanda kullanılabilen fonksiyonel temizlik gereçleridir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Mtkaaan

    Bence bunlar şey için araba camı veyahut telefon bilgisayar camı temizlemek için