«
  1. Anasayfa
  2. Netflix
  3. Netflix, Pencere içinde Pencere (PiP) Özelliğini Test Ediyor!

Netflix, Pencere içinde Pencere (PiP) Özelliğini Test Ediyor!

Uzun zamandır kullandığımız tarayıcılar, platformlar ve Apple pencere içinde pencere özelliğini bizlere sunuyordu fakat Netflix bu çağın dışında kalarak kullanıcılarını üzüntüye mahkum ediyordu.

Netflix’i izlerken aynı zamanda üretken şeyler de yapıyoruz. Neyse ki Netflix beyciğimiz pencere içinde pencere pop-up özelliğini test etmeye başladığını bizlere bildirdi.

Netflix’i izlemekten daha iyi olan nedir? Pop-up oynatıcıyı aktif hale getirmek için, ekranın tüm içeriğinin önünden geçen, yüzen bir oynatıcının görüneceği bir Netflix şovu veya filmi izlerken alt araç çubuğundaki düğmeyi tıklamanız yeterli olacak. Altyazılar desteği henüz bu özellik ile çalışmamakta oynatıcı da yeniden boyutlandırılabilir. Pop-out oynatıcı, Netflix’in kendi entegrasyonu gibi görünmektedir, Safari’de veya Chrome gibi tarayıcılardaki mevcut resim içinde resim desteğini kullanmıyor.

Pop-out oynatıcı yavaşça yayılıyor gibi görünüyor ve Netflix henüz resmi olarak açıklamadı, ancak muhtemelen herkesin kullanımına çok kısa bir süre içerisinde açılacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *