«
  1. Anasayfa
  2. film
  3. Netflix’in 2019 Yılında En Çok Beğeni Alan Filmleri

Netflix’in 2019 Yılında En Çok Beğeni Alan Filmleri

netflix

2019 yılını acısı ile tatlısı ile güle oyna hüngür hüngür ağlaya ağlaya bitirmiş olduk. Kimimiz için çok iyi kimimiz için berbat toplumumuz için ise derinden sarsan bir yıl oldu.

2019 yılında çok büyük bir rağbet gören Netflix ise bir çok film önerilerine konu olmuş bir platformdu. Peki 2019 yılında Netflix beyciğimizin hangi filmleri daha çok beğenildi?

Bu içeriği hazırlar iken herhangi bir biçimde filmleri değerlendirerek (puanları, IMdB vesaire) listelemedik, karşımıza çıktı aldık ve yerleştirdik bu yüzden film aşık arkadaşlar lütfen “Yahu kardeşim bu nasıl liste X filmi ilk sırada olmalı” gibi sert tepkilerde bulunmasınlar 🙂

Yabancı Yapım Filmler

6 Underground (2019)

6 Underground, Michael Bay’in yönettiği ve Paul Wernick ve Rhett Reese tarafından yazılmış 2019 Amerikan aksiyon gerilim filmi. Filmde Ryan Reynolds, Mélanie Laurent, Manuel Garcia-Rulfo, Adria Arjona, Corey Hawkins, Ben Hardy ve Dave Franco yer alıyor.

Ayın Gölgesinde (2019)

Ayın Gölgesinde, Jim Mickle tarafından yönetilen ve Gregory Weidman ve Geoff Tock tarafından yazılan 2019 Amerikan bilim kurgu gerilim filmi. Boyd Holbrook, Cleopatra Coleman ve Michael C. Hall’u canlandırıyor. Filmin dünya prömiyeri 21 Eylül 2019’da Fantastic Fest’te yapıldı.

Beats (2019)

Beats, Chris Robinson’ın Miles Orion Feldsott senaryosundan yönettiği bir Amerikan çağa ait drama. Filmde Anthony Anderson, Khalil Everage, Uzo Aduba, Emayatzy Corinealdi, Paul Walter Hauser, Dave East, Ashley Jackson, Evan J. Simpson ve Dreezy.

Close (2019)

Close, Vicky Jewson tarafından yönetilen ve Noomi Rapace’in oynadığı 2019 aksiyon gerilim filmi. Rapace’nin karakteri, müşterileri J.K. Rowling, Nicole Kidman ve İngiliz kraliyet ailesinin üyelerini içeren dünyanın önde gelen kadın korumalarından biri olan Jacquie Davis’e dayanıyor.

Deprem Kuşu (2019)

Deprem Kuşu, aynı isimde Susanna Jones’un romanına dayanan Wash Westmoreland tarafından yazılmış ve yönlendirilmiş bir 2019 psikolojik gerilim filmidir. Alicia Vikander, Riley Keough, Naoki Kobayashi ve Jack Huston’du. Dünya prömiyerini 10 Ekim 2019’da BFI Londra Film Festivali’nde yaptı.

El Camino: Bir Breaking Bad Filmi (2019)

El Camino: A Breaking Bad Movie, Vince Gilligan’ın yazıp yönettiği, Aaron Paul ve Charles Baker’ın başrolünde olduğu Breaking Bad dizisinin devam filmi.

Eli (2019)

Eli, Ciarán Foy’nin David Chirchirillo, Ian Goldberg ve Richard Naing’in senaryosundan yönettiği bir 2019 Amerikan korku filmi. Kelly Reilly, Sadie Lavabo, Lili Taylor, Max Martini ve Charlie Shotwell’i canlandırıyor.

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)

Son derece Kötü, Şok edici Evil ve Vile, seri katil Ted Bundy’nin hayatı hakkında bir 2019 Amerikan biyografik suç gerilim filmi. Joe Berlinger’ın yönettiği ve Michael Werwie’nin senaryosuyla çekilen film, Bundy’nin eski kız arkadaşı Elizabeth Kendall’ın anısına, The Phantom Prince: Ted Bundy ile My Life’a dayanıyor.

The Silence (2019)

Silence, Netflix’te yayınlanan ve Kiernan Shipka ve Stanley Tucci’nin başrol oynadığı, 2019 İngilizcesi Alman korku filmi. Aynı filmde 2015 korku romanı Tim Lebbon tarafından uyarlanan Carey Van Dyke ve Shane Van Dyke’nin senaryosuna dayanan John R. Leonetti tarafından yönetildi.

The Irishman (2019)

The Irishman, yönetmenliğini Martin Scorsese’nin gerçekleştirdiği ve senaryosu Steven Zaillian tarafından yazılan Amerika Birleşik Devletleri yapımı biyografik suç filmi.

Yerli Yapım Filmler

Organize İşler: Sazan Sarmalı (2019)

Organize İşler Sazan Sarmalı, Yılmaz Erdoğan’ın 2019 yılında hem yönetip hem de başrolünü oynadığı İstanbul’da çekilen dolandırıcılık hikâyesinin anlatıldığı aksiyon-komedi filmidir. Başlangıçta vizyon tarihi 4 Ocak 2019 olarak belirlenen film 1 Şubat’ta vizyona girdi.

Çiçero (2019)

Çiçero, yönetmenliğini Serdar Akar’ın gerçekleştirdiği 2019 çıkışlı biyografik drama filmidir. II. Dünya Savaşı öncesinde Nazi Almanyası adına casusluk yapan ve “Çiçero” lakabıyla tanınan Elyesa Bazna isimli Arnavut casusun hayatını anlatan filmin başrolünde Erdal Beşikçioğlu yer almaktadır.

Aykut Enişte (2019)

Aykut Enişte, yalnızlığından şikayetçi olan ve aile özlemi çeken bir adam olan Aykut‘un hikayesini konu ediyor. Aykut, evlenip yuva kurmanın hayali ile yaşayan genç bir adamdır

Türk İşi Dondurma (2019)

Türk İşi Dondurma, yönetmenliğini Can Ulkay’ın gerçekleştirdiği, 2018 yapımı 15 Mart 2019’da vizyona girmiş, sinema filmidir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Dizi

    Teşekkür ederim. Bu tarz içerikleri çoğaltabilirseniz çok güzel olur. Kategori olarak da ayırabilirsiniz