Nvidia Ay’a İnişi RTX Grafikleriyle Kopyaladı

Nvidia’nın yaklaşık beş yıl önce, Apollo 11 ay inişini yeniden yaratarak en son aydınlatma teknolojisini (o sırada) ortaya çıkardığını hatırlayabilirsiniz . Video, inişten görüntülerdeki bazı ışıklandırmanın mümkün olmadığını iddia eden ay iniş komplo teorisyenlerinin borçsuzluğuna yardımcı olmak amaçlıydı. Açıkçası, öyleydi.

Eh, şimdi 2019 – aya seyahatimizin 50. yıldönümü – yani Nvidia elbette şimdi RTX teknolojisini gösterinin güncellenmiş bir versiyonuna uyguladı. Nvidia’nın kendi sözleriyle:

Ekrandaki her piksel RTX ile, gerçek zamanlı olarak, etkileşimli nesnelerden ayrıntıları toplayarak, kameranın içine geriye doğru bir ışık huzmesinin yolunu izleyerek üretilir.

Bu, sanatçıların anında doğru yansımaları, yumuşak gölgeleri, küresel aydınlatmayı ve diğer görsel olayları görmesini sağlar.

Teknolojiyi bile Buzz Aldrin’e bıraktılar.

Avantajları açıktır – RTX, sanatçıların her yansımayı doğru şekilde çoğaltmasına ve bir sunucu grubunun sahneyi oluşturmasını beklemesine gerek olmadığı anlamına gelir. Işık kaynağını (güneş olarak da bilinir) yeniden yaratabilirler ve nesnenin ışığı üzerinde düşünür ve RTX teknolojisinin sihri gerçek zamanlı olarak yapmasına izin verir. Güneşi hareket ettirebilir ve astronotlar ve ayın karaları üzerindeki aydınlatmayı nasıl etkilediğini görebilirsiniz – komplo teorisyenlerinin daha fazla hatalarına neden olabilirsiniz.

Burada kendiniz için izleyebilirsiniz:

Tüm bunlarla ilgili tek hayal kırıklığı yaratan şey, Nvidia’nın insanların kendilerini denemeleri için indirilebilir bir demo sağlamadığıdır. Midilli olsan iyi edersin, Nvidia ya da başka çuvallar bu aya iniş sahtekarlığı diyecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir