«
  1. Anasayfa
  2. Tanıtım Yazısı
  3. Resim Çerçevesi Tasarımlarında Son Moda

Resim Çerçevesi Tasarımlarında Son Moda

Evlerimizde kimi zaman duvarlarımızı süsleyen, kimi zaman masa ve sehpa gibi mobilyalarımızın üzerine dekoratif bir görünüm kazandıran resim çerçeveleri birçok farklı renkte veya modelde bulmak artık çok kolay. Ahşaptan, metalden, plastikten ve farklı maddelerden, hatta teknolojinin de gelişmesi ile dijital tasarım da yapılabilen resim çerçevesi boy boy olarak da karşımıza çıkabiliyor. Bir çok işyerinde, evde, ofiste, özel mekânların yanı sıra resmi kurumlarda da dekoru tamamlayan, çerçeveler, kapsadığı resim ile harika bir uyum sergiliyor.

Resim Çerçevesi Modelleri

Günümüz insanlar tarafından hali hazırda mevcut kullanılan birbirinden şık resim çerçevesi modeli bulunur. Örneğin bulunduğu klasik ortama ayak uyduran ahşap oymacılığı işliği ile süslenmiş olan resim çerçevelerinin yanı sıra yine ahşaptan ancak düz veya çift çerçeve görünümlü resim çerçeveleri daha çok klasik tarzda dekore edilmiş ortamlarda uygun.

Ofis, işyeri gibi alanlarda daha sade modeller tercih edilirken, bulunduğu ortamı renklendirmek isteyenlerin seçimi ise, renkli ya da küçükten büyüğe doğru sıralanmış boy boy resim çerçeveleri yerini alıyor. Bunlardan ayrı olarak son yıllarda kullanılan değirmen, merdiven gibi farklı şekillerin basamaklarını süsleyen resim çerçeveleri üretilmeye başladı.

Hangi Resim Çerçevesi Hangi Ortama Uygun?

Sade olan ev ortamlarına uygun olan resim çerçevesi modeli genellikle çok yoğun figür içermeyen resimlerde kullanılan dış bükey ismi verilen çerçeve modelleridir. Tam aksı olan iç bükey çerçeveler ise daha çok resmin içeriğini ön plana çıkarır ve daha çok genç yaştaki kişilerin yaşam alanlarına hitap eder.  Mekânların daha çok geniş görünmesini sağlayan ayna çerçeveleri ise daha çok modern tarzdaki çerçeve modelleri uygundur. Çok fazla dikkat çeken, renkleri ön plana çıkan ve sevimli figürleri bulunan çerçeve modelleri ise renkli ortamlara uygun olan çerçevelerdir.

Detaylar için; https://www.madamecoco.com/fotograf-cerceveleri/

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *