«
  1. Anasayfa
  2. genel
  3. Sakal Ekiminden Sonra Sakal Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sakal Ekiminden Sonra Sakal Bakımı Nasıl Olmalıdır?

sakal-bakimi-nasil-olmalidir

Sakal ekimi, çeşitli nedenlerden dolayı sakalı çıkmayan erkekler için ideal çözüm yöntemidir. Emphair Saç Ekim Merkezinde saç ekimi yöntemleri ile gerçekleştirilen operasyondan yaklaşık 6 ay sonra sakallar etkin bir şekilde kullanılabilir duruma gelir. Bu kadar kısa sürede sonuç alabilmek için iyi bir şekilde bakım yapılması gerekir.

Sakal bakımı nasıl olmalıdır, diye merak eden ve bakım konusunda endişeli olan kişilerin endişeleri yersizdir. Çünkü sakal bakımı son derece kolaydır. Sakalın hedeflenen zamanda ve hedeflenen yoğunlukta çıkması için ekim yapıldıktan iki hafta sonra vitamin içerikli bitkisel yağlar ile masaj yapılması yeterlidir. Masaj sayesinde kıl kökleri harekete geçer ve uzamaya başlar. Ekim yapıldıktan bir ay sonra da sakalı günde iki kez geniş dişli tarak yardımı ile taramak kıl köklerindeki kan dolaşımını artırır.

Sakal Bakımı İçin Hangi Bitkisel Yağlar Kullanılabilir?

Sakal bakımı, ekilen sakaldan beklenen performansın alınabilmesinde önemli rol oynar. Bu nedenle ekim yapan doktorun önerdiği zaman diliminde bakım uygulamalarına başlamak ve düzenli olarak yapmak gerekir. Emphair’in uzman doktorları, bakım konusunda hastalarını maksimum seviyede bilgilendirir.

Sakal bakımı için A, E ve K vitamini bakımından zengin olan bitkisel yağlar kullanmak faydalı olur. Çiğ badem yağı ile doğal zeytinyağı bu vitaminler bakımından zengindir. Bu nedenle bu yağları kullanarak sık sık sakal bölgesine masaj yapılması gerekir. Yeterli bakım yapılmaması durumunda ve bakım için kimyasal madde içeren ürünler kullanılması durumunda, ekilen sakal kökleri hedeflenen şekilde çıkmayabilir.

Ekilen Sakalı Nasıl Yıkamak Gerekir?

Sakal ekiminden sonraki iyileşme sürecinin verimli geçmesi son derece önemlidir. Bu nedenle operasyondan sonraki 3 gün dinlenmek faydalı olur. Sakal yıkama işlemi, en önemli bakım işlemleri arasında yer alır. Çünkü sakal bölgesinde oluşan kabukların atılması yıkama sırasında gerçekleşir. Kabuklanmalar kıl köklerinin nefes almasını engeller. Bu nedenle kısa sürede kabuklanmalardan kurtulmak gerekir.

İlk yıkama genellikle operasyondan sonraki 3. gün yapılır. Yıkama işlemi için öncelikle doktorun tavsiye ettiği losyon, yumuşak hareketlerle sakal bölgesine uygulanır. 45 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Yıkama sırasında sakal bölgesine sert müdahalelerde bulunmamak gerekir. İlk yıkamadan sonra haftada 3 kez sakal yıkama işlemi yapılabilir.

Emphair, yüksek teknolojili yöntemleri ve uzman ekipleri ile yaptığı işlemlerle başarılı sonuçlar elde etmek çok kolaydır. Bu şekilde siz de tarzınızı değiştirebilir veya çeşitli nedenlerle kaybettiğiniz doğal sakalınıza yeniden kavuşabilirsiniz. Emphair’in sakal ekimleri ile ilgili daha fazla bilgi için https://www.emphair.com/tr/sakal-ekimi-sonrasi-sakal-bakimi-nasil-olmalidir/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *