«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Samsung, Galaxy Fold Cihazının Eylül Ayında Piyasaya Çıkacağını Belirtti

Samsung, Galaxy Fold Cihazının Eylül Ayında Piyasaya Çıkacağını Belirtti

samsung-galaxy-fold-hero

Samsung, başlıca erken sorunlara değindiğini söyledi

Samsung Galaxy Fold, akıllı telefon tasarımını sonsuza dek değiştirmesi gereken telefon olarak kabul edildi ancak, gözden geçirenlerin çok korkunç dayanıklılık sorunları bulması nedeniyle ilk lansman tarihine kadar geçen günlerde her şey düştü, Samsung CEO’su cihazın ‘hazır olmadan’ itildiğini kabul etti . Aylarca süren sessizlikten sonra, Samsung, Galaxy Fold’un uzun süreli kullanımdan nasıl kurtulacağına emin olmayı nasıl planladığına dair bazı spesifikasyonları açıkladı.

İşte şirketin kendi sözleriyle bazı önemli değişiklikler:

  • Infinity Flex Ekranın üst koruyucu katmanı, çerçevenin ötesine uzatılarak ekran yapısının ayrılmaz bir parçası olduğu ve çıkarılmaması gerektiği anlaşılmıştır.
  • Galaxy Fold, imza katlanabilir deneyimini korurken cihazı dış parçacıklardan daha iyi korumak için ek takviyeler içeriyor.
  • Menteşe alanının üst ve altı yeni eklenen koruma kapakları ile güçlendirilmiştir.
  • Ekranın korumasını güçlendirmek için Infinity Flex Ekranının altındaki ek metal katmanlar dahil edilmiştir.
  • Menteşe ile Galaxy Katlama gövdesi arasındaki boşluk azaltılmıştır.

Bunlar, ilk izlenimlerden duyduğumuz en büyük şikayetleri, en azından bir dereceye kadar ele alıyor. Entegre ekran koruyucusu – bir nezaket yerine gerekli bir bileşen – cihazın önceki sürümünde çıkarılması gerekiyordu. Enkaz katlama alanı çevresinde sıkışıp ekrana zarar verebilir. Ve menteşenin dayanıklılığı ve bu alandaki ekran hakkında her zaman endişeler vardı, bu yüzden Samsung’un telefonun bu kısımlarını güçlendirdiğini duymak güzel.

Samsung ayrıca, yazılım tarafını geliştirdiğini söylüyor; Form faktörü için daha fazla uygulama ve hizmeti optimize etmek için fazladan zaman gerekiyor.

Samsung bu donanım ve yazılım geliştirmelerinden bazılarını eylem halinde gösterse iyi olurdu, ancak bazı detaylar hiç olmamasından iyidir. Şirket şu anda “belirli pazarlarda” Eylül ayında piyasaya sürülmeye hazır olduğu için “nihai ürün testleri” gerçekleştirmektedir. Bu nedenle henüz kesin bir çıkış tarihi yok, ama en azından çok uzakta olmadığını biliyoruz. Umarım, gecikme buna değecek; Samsung’un daha önce benimseyenlerin beta test cihazı olarak hizmet etmelerinden daha iyi anlaşılan bir ürün göndermesi daha iyi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *