«
  1. Anasayfa
  2. Oyun
  3. Steam’de LGBTQ Dostu Oyunlar Nasıl Bulunur?

Steam’de LGBTQ Dostu Oyunlar Nasıl Bulunur?

Steam-Rainbow-796x417

Gurur ayı neredeyse bitti, ancak önümüzdeki on bir ay boyunca gökkuşağı olmayan oyunlara sadık kalmak için bir neden yok. Evet, LGTBQ dostu oyunlar var-steam Mağazasında düzinelerce var, onlara nasıl bakacağınızı bilmeniz şartıyla.

Steam, genellikle bir alışveriş merkezi ile bir savaş alanı arasındaki bir melez gibidir. Platforma yayılan çok fazla oyun var – AAA, indie ve aralarındaki her şey – aradığınızı bulmak, alakasız seçeneklerden oluşan bir ordunun içinden geçme meselesi olabilir.

Elbette, isimlerini bulabileceğiniz yeterince popülerlik kazanmış birkaç oyun var. Örneğin, indie keşif oyunu Gone Home, queer genç romantizm hikayesi ile ünlü ve aynı zamanda evrensel olarak övülüyor. Ancak diğerleri daha belirsizdir ve kesinlikle önerilen listenizde rastgele görünme olasılığı yoktur.

Neyse ki, amaçsızca göz atmak istemiyorsanız, bir şeyler bulmanın basit birkaç yolu vardır. Peki Steam’deki LGBT dostu oyunlarla ilgileniyorsanız, onları nasıl bulabilirsiniz?

Steam Etiketleri

Steam’in en kullanışlı özelliklerinden biri, oyunları kategorilere ayırmak ve zaten sahip oldukları oyunlarda belirli bir etiket grubuna dayanarak kullanıcılara oyunlar önermek için kullanılan etiketlerdir.

Steam kısa süre önce listesine “LBGTQ +” etiketi ekledi, bu etiketi taşıyan tüm oyunları arayabilirsin. Steam mağazasının açılış sayfasından bulmak için “oyunlar” etiketli sekmeyi bulun. Bu, bir açılır menü açar. Bu menünün altına yakın bir yerde bulunan “Popüler Etiketlere Bakın” seçeneğidir.

Bu sizi ana etiket sayfasına götürür. “LGBTQ +” etiketini arayanların hepsine göz atabilir veya bulmak için Ctrl + F / Cmd + F tuşlarını kullanabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, Steam’in LGBTQ dostu olduğunu düşündüğü tüm oyunların bir listesini gösterir. Şu anda, tamamen olmasa da, çoğunlukla görsel romanlar. Örneğin, yukarıda belirtilen Gone Home veya Verdant Skies’in beğenilerini bulacaksınız, özelleştirilebilir oyuncu karakterinin “erkek / kadın” cinsiyet seçeneklerine bağlı olmadığı bir Hasat Ayı esque sim.

Küratörler

Steam’in sınıflandırmalarına güvenmek istemiyorsanız, Steam: küratörlerinde LGBTQ + oyunlarını bulabilmenin başka bir yolu var. Steam, kullanıcıların önerilen oyunların listelerini seçmelerine izin verir ve bu tür oyunlar için özel olarak birkaç tane bulabilirsiniz.

Sadece “queer”, “gay” veya “LGBT” gibi anahtar kelimeler için küratör listelerinde arama yapın. Onları bulmak için bir arama motoruna gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Bir küratör listesine bakmanın yararı, küratörün her oyunun yanında neden önerdiklerini açıklayan notlar bırakabilmesidir. Çoğu durumda, LGBTQ + listelerini yapan küratörler, oyunun romantik ya da toplumsal cinsiyet çeşitliliği hakkında tam olarak not bırakır.

Paketler

LGBTQ dostu oyunlar bulmanın bir yolu daha var: bir kerede LGBT dostu oyunlar satın almanızı sağlayan önceden hazırlanmış paketlere bakabilirsiniz. Özellikle, oyun şirketi Midboss, Summer of Pride etkinliğinin bir parçası olarak iki oyun paketi derledi. Her iki paket de yazma sırasında hala Steam’de.

Bunun tek dezavantajı, pakete giden bağlantıyı tıklarsanız Steam istemcisine yüklenmez, ancak tarayıcınıza yüklenir. Biri şu anda kilitli olan paketlere erişmek için tekrar giriş yapmanız gerekebilir.

Akılda tutulması gereken son bir şey: bu seçeneklerin tümü sizi hemen hemen aynı oyunlara götürecektir, bu nedenle dışarıda istediğiniz kadar oyun bulamayabilirsiniz. Fakat dışarıdalar ve umarım daha fazla insan LGBTQ dostu oyunlar satın aldıkça daha fazla geliştirici de onları yapmak için ilham alır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *