Stranger Things Mobil Oyunu Geliyor: Upside Down’u Hareket Halindeyken Keşfedin!

Netflix’in en popüler yapımlarından biri olan Stranger Things, üçüncü sezonu ile sevenlerinin karşısına çıkmasına az kalmış iken oyunu ile şimdiden gündemi meşgul etmeyi başardı.

Netflix, geçtiğimiz çarşamba günü E3 paneli sırasında Stranger Things oyununu açıkladı ve piyasaya sürülmesi konusunda oyun stüdyosu Next Games ile ortaklık kuracağını belirtti. Oyunda detaylar az fakat Google Maps entegrasyonuna sahip olarak oyuncuların günlük gidip geldikleri yerlerde The Upside Down‘u keşfetmelerini sağlayacaklar, tıpkı Pokémon Go benzeri bir oyun olacak.

Kulağımıza gelen bilgilere bakarsak piyasaya sürüş tarihi 2020 olarak belirlendi ve çıkacak olan oyunu sadece AR destekli yeni nesil cihazlar oynatabilecek ama bu sizlere verdiğimiz net bir sonuç değil her şeyi Netflix ve Next Games stüdyosunun yapacağı açıklamalardan daha net öğreneceğiz.

E3 panelinde konuşma yapan interaktif oyun direktörü Chris Lee; “Dünyanın neresinde olursanız olun, kendi arka bahçenizde bile Upside Down’a karşı savaşabilirsiniz.” dedi.

“Kesinlikle aşık olduğumuz bu inanılmaz 80’li, retro, Cumartesi sabahı karikatür sanat stilini geliştirdiler.”

Not etmek gerekirse, bunun Stranger Things 3 ile ilgisi yoktur:  4 Temmuz’da serbest bırakılması planlanan Stranger Things 3: The Game’in üçüncü sezonun da geldiği günle ilgisi yok.  E3 panelinde Netflix, beat-em-up başlığının oyununun bazı ek ekran görüntülerini ortaya çıkardı.

 

First up, Stranger Things 3: The Game. The game has twelve playable characters with unique mechanics and moves and we’re about to show you two of our favorites!

— NX (@NXOnNetflix) 12 Haziran 2019

— NX (@NXOnNetflix) 12 Haziran 2019

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir