«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. TikTok, Uygur Türklerini Savunan Bir Kullanıcıyı Banladı!

TikTok, Uygur Türklerini Savunan Bir Kullanıcıyı Banladı!

tiktoook

TikTok, ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde çok fazla popülerite sahibi bir aplikasyon ve gün geçtikçe popüleritesi ikiye katlanıyor. Ülkemizden yediden yetmişe her kesimin kullandığı aplikasyon, kendisini kullanmasak dahi daima karşımıza çıkmayı başarıyor.

Çin menşeili ByteDance firmasının himayesi altında faaliyet gösteren TikTok, sık sık sansürler ve kullanıcı engelleri ile sürekli gündemlere çıkıyor.

TikTok’un bugün gündeme geldiği konu ise Çin’in Uygur Türklerini kamplarda tuttuğunu ve bu olayı Yahudi soykırımına benzeten Amerikan vatandaşı Feroza Aziz isimli bir kadın kullanıcının bir süreli engellemesi idi.

TikTok tarafından yapılan açıklamada ise kullanıcının engellenmesine sebep olarak ‘terör örgütleri ile ilgili içeriklerin paylaşılması ve uygulama kurallarının ihlal edilmesi’ gösterildi.

Uygulamaya erişim engellendi

Tiktok, Feroza’nın uygulamadaki hesabını engellemek ile yetinmemiş, kadının uygulamaya aynı telefondan fakat farklı bir hesaptan girmesini de engellemek için telefonuna da erişim engeli sağlamış.

Feroza Aziz, makyaj içeriği başlayan mağlum videonun sonrasında Çin tarafından Uygur Türklerine uygulanan baskıları dile getirmişti.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *