Turnike Sistemlerinin Kullanım Amaçları Nelerdir

Turnike sistemleri bilindiği üzere işletmelerde aktif olarak kullanılmaktadır. Tabii ki birçok iş kolu için farklı turnike sistemleri mevcut olmakla birlikte bu turnikelerin kullanım amaçları da değişmektedir. Bilhassa gıda sektöründe hizmet veren firmaların hırsızlık vb. olumsuz vakalara karşı önlem almak adına bu sistemleri kullandıkları bilinirken, giriş ve çıkışları kontrol etmeyi planlayan işletmelerin de çeşitli amaçlardan dolayı araştırma yaptıkları görülmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman turnike sistemleri şu amaçlar doğrultusunda kullanılır;

  • İşletmeye girecek insan sayısını belirlemek,
  • Giriş ve çıkışların ayrı ayrı kapılardan yapılmasını sağlamak,
  • İşletmedeki ürünlerin çalınmasının önüne geçmek,
  • Girişleri işletmenin kontrolü olacak şekilde düzenlemek.

Turnike Sistemleri Nerelerde Kullanılır

Tabii ki farklı turnike sistemleri olduğu için her işletmede aynı turnikeler kullanılmamaktadır. Örnek vermek gerekirse spor salonlarında daha çok kelebek döner turnike ismi verilen tipler tercih edilirken marketlerde yaprak turnikeler ya da fotoselli turnikeler uygun olmaktadır. Dolayısıyla toparlamak gerekirse turnike sistemleri spor salonları, gıda ürünleri satan işletmeler, giyim mağazaları vb. pek çok iş türünde oldukça yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Siz de turnike sistemleri için daha fazla bilgi edinmek ve hemen sipariş vermek için endsystem.com.tr adresinden faydalanabilirsiniz.

Turnike Sistemlerinin Avantajları

Turnike sistemi olmayan bir işletmenin güvenilirlik konusunda problem yaşaması söz konusudur. Özellikle giriş ve çıkışların kontrol altına alınamadığı işletmelerde hırsızlık vakaları daha çok görülmektedir. Bunun dışında aşırı insan sirkülasyonu da işletmenin çeşitli problemler yaşamasına ve maddi kayıplarla karşı karşıya gelmesine neden olmaktadır. Bu açıdan incelendiği zaman yaprak turnikeveya diğer turnike çeşitlerinden birinin seçilmesi ve montaj için firmalarla görüşülmesi gerçekten uygun olacaktır.
Basit bir şekilde irdelersek turnike sistemleri;

  • İşletmenin güvenliğini sağlar,
  • Giriş ve çıkışları kontrol eder,
  • Yığılmaların önüne geçerek insan sirkülasyonunu sabit tutar,
  • İşletmelerde yaşanacak olası problemlerin önüne geçer.

Turnike Sistemleri Ne Kadar Güvenilir

Turnike sistemlerinin ne kadar güvenilir olduğu ile alakalı belirli soru işaretleri bulunmaktadır. Tabii ki bu turnikeler özel bir maddeden üretilmekte ve kısa sürede deforme olmamaktadırlar. Dolayısıyla çok uzun yıllar boyunca turnike sistemlerini güvenle kullanmak mümkündür. Bunun yanı sıra tek taraflı turnikelerde geriye açılma durumu söz konusu olmamaktadır. Haliyle her türlü insan gücüne karşı bu turnikelerin zarar görmeyeceği bilinmektedir.

Temel açıdan bakıldığı zaman turnikeler insan gücüyle geri döndürülememekte ve işletmenin güvenliğini en üst düzeyde sağlamaktadırlar. Türkiye dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerindeki gıda ürünleri satan ya da farklı iş kollarında çalışan firmaların turnike tercih ettiği bilinen bir gerçektir. Haliyle birçok kişinin işletmelerindeki hizmetleri daha sağlıklı biçimde yürütebilmek adına ihtiyaçları doğrultusunda turnike siparişi vermeleri doğru olacaktır. Siz de bu konuda endsystem.com.tr sitesinden hemen bilgi toplayabilirsiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir