Twitch Nedir?

Twitch Nedir, Twitch canlı yayın yapabilidiğimiz bir platformdur canlı yayın kuruluşlarından en ünlüsü diyebilirim rahatlıkla. Her oyuncunun bir kez dahi olsun yayın yapma fikri aklına geldiğinde ilk başvurduğu yer Twitch’tir.

Nasıl yayıncı olunur adlı yazınız için Tıklayın.

Twitch Nedir ?

Twitch bireysel olarak oyuncuların canlı yayın yapabildiği platformudur. Bu platform sayesinde bir çok insan canlı şekilde etkileşim halinde izleyebiliyor.

Herkes için Twitch

Twitch’i sadece oyuncuların canlı yayın yaptığı bir yer olarak düşünmeyelim her hangi birisi oyun oynaması şart değil oturup muhabbet ederek yayın yapabiliyor.

İstediğin gibi yayın yapın

Twitch’te birçok yayın yapabilceğiniz kategori bulunmakta aklınıza gelebilcek bütün konseptleri yayın yapabilirsiniz.

Her geçen gün dahada büyüyor

Twitch her geçen gün büyüdüğü için değişik içerikler insanların ilgisini daha çok çekmekte yani yeni bi konseptiniz var ise bir adım daha önde başlıyorsunuz.

Mobil Cihazlarda Twitch

Twitch , Android ve iOS cihazlar üzerinden mobil uygulama olarak kullanılabilir hale geldi. Uygulama, yatay görünümde izleme desteğine sahiptir. Bunun yanı sıra mobil internet ağı üzerinden donmadan izlenmesi için düşük çözünürlükte ya da yüksek çözünürlükte izleme gibi seçenekleri mevcuttur. Ayrıca canlı yayını izlerken aynı zamanda sohbet etmek mümkün hale gelmiştir.

Twitch için erişebilirlik

Oyun konsolu platformları olan Xbox 360, Ouya, PlayStation 4 ve Xbox One gibi cihazlardan da izlenebilmesi için gayret gösterdiklerini söyleyen Twitch.tv CEO’su Emmett Shear, “Her platformdan insanların oyun videolarını izleyebilmesi için, orada olmak istiyoruz.” diyerek bu tarz girişimlerin vaadini vermiştir.

İOS cihazlar için Twitch indirmek için Tıklayın

Android cihazlar için Twtich indirmek için Tıklayın

Twitch’in Tarihi

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir.

Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir