«
  1. Anasayfa
  2. Haber
  3. Van’da Yaşanan Çığlar ve Ölü Sayısı

Van’da Yaşanan Çığlar ve Ölü Sayısı

SON DAKİKA HABERİ: Van'da 5 kişinin öldüğü çığ faciasında kayıp 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine de çığ düştü. 30'dan fazla kişi kurtarılırken; 23 cansız bedene ulaşıldı.

vanda-yasanan-facia

Böylesine kötü haberleri vermek gerçekten üzücü olsa da ölenlere Allahtan rahmet kalanlara baş sağlığı diliyorum.

Van’da bir çığ sonucu 8 jandarma, 3 köy korucusu ve 3 itfaiyeci öldü ve 9 vatandaş öldü.

Bahçesaray ilçesinde çığ altında minibüste iki kişi için arama yapan ekipler çığ oldu. Çalışmalarda 30’dan fazla kişi kurtarılmışken; 23 cansız bedene ulaşıldı.

Olayla ilgili son bilgiler, telefonla NTV canlı yayınına bağlanan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez tarafından verildi. Bilmez, olayda 8 jandarmanın, 3 güvenlik görevlisinin, 3 itfaiyecinin ve 9 sivilin öldüğünü söyledi. Vali Bilmez, çığ altındaki kişi sayısı hakkında net bilgi vermeyi reddetti.

Çığ altında olduğu düşünülen 10-15 kişiyi kurtarma çabaları devam ediyor.

EK TAKIMLAR GÖNDERİLDİ

Kurtarma çalışmalarına katılmak üzere takviye ekipleri bölgeye gönderildi. Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir uçağın, Ankara’dan Van’a 75 kişi, AFAD ve Jandarma personeli ile gerekli ekipmanın arama ve kurtarma operasyonlarını destekleyecek şekilde teslim edilmesi için görevlendirildiğini açıkladı.

Çığdan çıkarılan ve hastaneye kaldırılanlar arasında Cumhurbaşkanı Gülşen Orhan ve Van AFAD İl Müdürü Osman Uçar’ın da olduğu öğrenildi.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *