«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. Vapurdaki Tacizci Hakkında 3 Yıl 6 Aya Kadar Hapis Cezası İstenildi

Vapurdaki Tacizci Hakkında 3 Yıl 6 Aya Kadar Hapis Cezası İstenildi

s-e064fb9916afc91d090328e03e04e0bb493b09ff

Karaköy-Kadıköy hattı vapurunda, kadınlara yönelik zincirleme cinsel tacizde bulunması iddiası ile davalık olan Rıza E. hakkında hazırlanan iddianamede, şüpheli kişinin ‘zincirleme cinsel taciz‘ suçundan dolayı 3 ay 15 günden 3 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istenildi.

İddianame mahkeme onayından geçti

DHA (Demirören Haber Ajansı) tarafından aktarılan bilgiye göre, 7 Ekim tarihinde Karaköy-Kadıköy hattı vapurunda yolculuk yapan iki kadın yolcuya karşı yaptığı cinsel taciz suçundan Rıza E. hakkında yürütülmekte olan soruşturma tamamlandı ve şüpheli hakkında hazırlanmış olan iddianame kabul edildi.

İddianame içerisinde sanık Rıza E.’nin ‘zincirleme cinsel taciz‘ suçundan minimum 3 ay 15 günden başlamak üzere 3 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezelandırılması talep edildi. İstanbul Anadolu 68. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından iddianame kabul edildi ve duruşma için gün verildi.

Olaydan sonra gözaltına alınan şüpheli, adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Olay günü vapurda mastürbasyon yaparken görüntülenen Rıza E.’nin, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan kaydı olduğu da ortaya çıkmıştı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *