«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. VERİZON, RAKİP T-MOBİLE’A KARŞI ‘5G REKLAM SAVAŞINDA’ İLK KEZ ATEŞ ETTİ

VERİZON, RAKİP T-MOBİLE’A KARŞI ‘5G REKLAM SAVAŞINDA’ İLK KEZ ATEŞ ETTİ

Verizon baş yaratıcı subayı 5G'de: 'Pazarda çok fazla kafa karışıklığı var'

verizon

Verizon, 4G ağının T-Mobile’ın 5G ağının iki katından daha hızlı olduğunu belirten bir video yayınladı. Hareket, T-Mobile’ın 5G odaklı Super Bowl reklamını yayınlamasından 24 saat sonra gerçekleşiyor.

Verizon’un reklamı, rakip T-Mobile’ın 5G ağından sonra özellikle ilk kez geçtiğinden beri “un-carrier” ülke çapında 5G kapsamı sunan ilk şirket oldu . Ayrıca , T-Mobile, Verizon ve AT&T operatörlerinin 5G ağlarının en iyi olduğuna ikna edici tüketicileri milyarlarca harcamaya hazır olduğu “ 5G hakimiyeti için savaş ” olarak adlandırılan belki de ilk atış .

Ad Age Datacenter’ın en son rakamlarına göre , T-Mobile’ın satın almaya hazır olduğu Sprint dahil , büyük dördü 2018’de toplu olarak ölçülen medyada 3 milyar dolar harcadı.

Verizon’un yaratıcı yaratıcısı Andrew McKechnie, şirketin T-Mobile’ın Super Bowl spotunu erken yayınlaması beklentisiyle Cumartesi günü videoyu tutmadığını söyledi. Bunun yerine, Verizon’un halkı 5G’nin neler yapabileceği konusunda “eğittiği”, Pazar günü Super Bowl reklamında paylaşmayı düşündüğü bir mesaj olduğunu söyledi .

McKechnie “Pazarda çok fazla kafa karışıklığı var” diyor. “Tüketicileri sadece 5G’nin ne yapacağına değil, 5G olarak adlandırılan her şeyin gerçek 5G performansına sahip olmayacağı konusunda sürekli olarak eğitiyoruz.”

T-Mobile’ın Büyük Oyun reklamı komedyen Anthony Anderson, annesinin cep telefonu planını Verizon’dan T-Mobile’a değiştirdi çünkü “ülke çapında 5G sunan tek kişi bu”.

Verizon henüz ülke çapındaki 5G ağını kullanıma sunmadı. Şirket, bir düzineden fazla şehirde yeteneklerini test ediyor, ancak henüz “ülke çapında 5G ağı” yok – T-Mobile, Büyük Oyun’un önünden açıkça yararlanıyor. 

Hem Verizon hem de AT&T’nin karşılaştığı en büyük 5G zorluklarından biri, kapsama alanı dağıtmak için sahip oldukları frekans türleridir. Her ikisi de gülünç hızlar sunabilir, ancak kapsama alanları sivilceli. T-Mobile CEO’su John Legere, dün bir şemsiye ile Verizon’un 5G sinyalini nasıl engelleyebileceğini gösteren bir video bağlantısı içeren bir basın açıklaması yaptı .

Bu arada, her şirket yarın tek bir Super Bowl reklamı yayınlıyor; AT&T, art arda dört maç yaptıktan sonra Sprint otururken reklam yayınlamıyor. Verizon, videosunu Cumartesi günü sosyal medya platformlarında dağıttı.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *